Προς το περιεχόμενο

Oι U2 live από Καλιφόρνια στο YouTube, ξημερώματα Δευτέρας 26 Οκτ.


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφιαλτικός ήχος... Τουλάχιστον σε αυτό που μεταδοθηκε στο παραπάνω λινκ. Τα τύμπανα παίζουν με το ίδιο delay που έβαζε στην κιθάρα του ο Edge?  ;D

Aκριβώς, ένα κουραστικό βαβουροdelay, προσωπικά περίμενα ποιότητα κοντά σε dvd.

Αν και δεν έχουν κανένα λόγο να μας δώσουν ποιότητα dvd στο τζάμπα. Είπα κι εγώ

μια φορά να δω λίγο U2 και στο δεκάλεπτο το έκλεισα.

 

Woeye hits the spot once again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχουν κανένα λόγο να μας δώσουν ποιότητα dvd στο τζάμπα.

 

εκει θα πρεπει να παρεις τα προηγουμενα live τους οπου ο ηχος ειναι απλα φανταστικος...πρεπει ομως να...πλερωσεις ;D ;D  (500 οικογενειες τρωνε ψωμι απο τους U2 σε σταθερη βαση...εξοδα ειναι αυτα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πράγματι ενοχλητικός ο ήχος στο video.

 

Σε σχέση με τον Μπόνο, ναι μερικές φορές θα έπρεπε να κάνει λίγο ησυχία να ακούσουμε και τους άλλους, αλλά και U2 δεν θα ήταν U2 χωρίς αυτόν.  :)

 

Επειδή είχα την ευκαιρία να δω το real thing... τα πράγματα ΔΕΝ ήταν έτσι εκεί - τουλάχιστον όχι στο κέντρο της αρένας. (Ας μην ξεχνάμε ότι δεν είναι ...... οι Μετάλικα στη ριζούπολη  :P)

 

Αυτό είναι ένα video που τραβήχτηκε με μια φτηνή ψηφιακή camera (από αυτές.... που είναι "τσέπης") από άτομο "της παρέας" που καθόταν ακριβώς πίσω μου. 

 

Ο ήχος του edge ήταν καταπληκτικός (Στο 0:17-0:24 ακούστε ήχο για ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ;D)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να δω τα βίντεο τώρα αλλά ο ήχος στο real thing ήταν όντως καταπληκτικός. Και γενικά είμαι εύκολα απορριπτικός σε θέματα ήχου. Όσον αφορά τα επιχειρήματα πως το σόου αποβαίνει εις βάρος της ουσίας, δεν πιστεύω πως στέκουν. Το είχα διαβάσει παλιότερα και σε μια ανταπόκριση μεγάλης ευρωπαϊκής εφημερίδας (του Observer, νομίζω). Θα έστεκε μόνο αν πήγαινε κάποιος να τους δει χωρίς να ξέρει τι εστί U2 και χωρίς να τους έχει ξανακούσει, πράγμα αδύνατον. Από τη στιγμή που πας εκεί ξέρεις τι θα ακούσεις. Εγώ (και οι υπόλοιποι) δεν ήξεραν τι θα δουν, και αυτό ήταν εντυπωσιακότατο και πλήρως εναρμονισμένο με τη μουσική. Και βέβαια είναι anthemic σε ύφος αρένας... τι θα περίμενε κάποιος, ένα τέτοιο συγκρότημα να βγει με τέτοιο σόου ενώπιον δεκάδων χιλιάδων ατόμων και να παίξει αβανγκάρντ?

 

Κάτι ακόμη: νομίζω πως με τέτοια υπερέκθεση οι U2 βλάπτουν το σόου τους αντί να το ωφελήσουν... γιατί περί υπερέκθεσης πρόκεται - έχουν παίξει και εμφανιστεί παντού, και με τόσα πλάνα χάνεται όλο και περισσότερο το στοιχείο της έκπληξης.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό είναι ένα video που τραβήχτηκε με μια φτηνή ψηφιακή camera (από αυτές.... που είναι "τσέπης") από άτομο "της παρέας" που καθόταν ακριβώς πίσω μου.  

Δεν ξέρω αν τα παραπάνω μπορώ να τα λάβω σοβαρα υπ'όψη. Σε καποιο φλας που άναψε μπροστα στην κάμερα είδα χαίτη!

 

Πάντως δεν ξερω επίσης αν ισχύει (για το 360 tour) ότι αναλογα με το που τυχαίνει να βρεθείς έχεις και το αντίστοιχο ηχητικο αποτελεσμα. To video του harilatron δεν έχει αντηχήσεις. Αλλά αυτος ήταν μπροστά. (που λέει ο λόγος).

 

Υ.Γ. - Wow! μήπως έχει περισσότερο ενδιαφέρον το σάιτ της Προστασίας των Ζώων; Αλλά ξέρω ότι δεν είσαι και φανατικά ζωόφιλος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου