Προς το περιεχόμενο

Save Gibson !!


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν το προβλημα ειναι απλως ενας κακος CEO ο οποιος αποφασισε να διπλασιασει το profit margin του απλα ανεβαζοντας την τιμη, τοτε ο μονος τροπος να σωθει η Gibson ειναι να μην τις αγοραζει κανεις και να εκπαραθυρωθει ο κυριος στα επομενα αποτελεσματα ετους.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν καποιος εχει ηδη Gibson δεν βρισκω τον λογο να υπογραψει. Αν οι νεες ακριβαινουν, ακριβαινει και η δικη του η παλια.

 

Οποτε οι μονοι που δικαιουνται να υπογραψουν το petiition διαμαρτυριας ειναι οι νεοι Gibson owners. Που θα την αγορασουν υπερβολικα ακριβα και θα τους τσουξει.

 

Ο μονος τροπος να πατε κοντρα στην ατιμη πολιτικη ακριβειας της Gibson ειναι να αγορασετε πολλες, ωστε να εχετε πολλα δικαιωματα ψηφου στο petition, να δουν πολλες υπογραφες και να τρομοκρατηθουν!

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος τροπος να πατε κοντρα στην ατιμη πολιτικη ακριβειας της Gibson ειναι να αγορασετε πολλες, ωστε να εχετε πολλα δικαιωματα ψηφου στο petition, να δουν πολλες υπογραφες και να τρομοκρατηθουν!

 

 

Καλα τα λες.

 

Τα λεφτα που ειναι;

 

 

 

 

Υ.Γ.

Ενα καρμα δεν το δικαιουμαι και εγω για τα σοφα λογια που λεω;

 

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σου δανείσω το δικό μου να το χρησιμοποιείς για κάθε νόμιμη μη-κερδοσκοπική χρήση. Αλλά θέλω να του συμπεριφερθείς με αγάπη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ.

 

Αλλα δεν μπορω να δεχτω την προσφορα σου, γιατι ηδη σου εχουν παρει το ενα.

Ξερεις εσυ. 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πάντως πως αν αλλάξεις γνώμη η προσφορά μου συνεχίζει να ισχύει.

Το κάρμα μου θα είναι πάντα εδώ για σένα, Βαρτάνη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πάντως παιδιά η Gibson πάει από το κακό στο χειρότερο (βλέπε κάτι reverse V, holy (shit) explorer) και όχι μόνο η Gibson USA, αλλά και το custom shop. Μιλούσα με κιθαρίστα γνωστού συγκροτήματος και όταν τον ρώτησα γιατί σταμάτησε να χρησιμοποιεί Gibson μου είπε ότι έκανε παραγγελία κιθάρα και του την ετοίμασαν μετά από 3+ χρόνια, και ότι ξέρει αντίστοιχα παραδείγματα και από άλλους κιθαρίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια με ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ κριτηρια μονο...καταστροφικος δεν ειναι  

 

http://www.nevblog.com/2005/10/henry-juszkiewicz-ceo-of-gibson-guitar.html

 

A while later he was informed that Gibson Guitar Corp was for sale, but no one would buy it because it was a financial disaster. He moved to the Kansas to live near the company headquarters and observed the operation for a full 6 months while drawing up a concrete business plan. Once he purchased it, the company became profitable within 30 days because of his hard work and research. Since 1987 he has grown the business 20% every year.

 

παντως σε συγκριση τις ΑΗΔΙΕΣ που εφτιαχνε η Gibson επι εποχης Norlin (ειδικα απο το 74 μεχρι το 87) τωρα ....φτιανει  ;D.... θεϊκες κιθαρες....(ειδικα η σειρα VOS ειναι απιστευτη & επιτελους με τα ΣΩΣΤΑ specs)

 

αν και βεβαια εχω συνηθισει να παιζω με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ κιθαρες οποτε & να κλεισει η Gibson ουτε ζεστη ουτε κρυο θα νοιωσω.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος CEO πάντως παιδάκια, για να μην παιδεύεστε και να μην χτυπιέστε άδικα δηλαδή σας το λέω, απλά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να φύγει, γιά έναν και μόνο λόγο:

 

Η Gibson ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ, την ΑΓΟΡΑΣΕ δηλαδή. ΜΗΝ κλαίτε άλλο.

 

Και συμφωνώ με τον σούπερφακ, εμπορικά πάει χίλιες φορές καλύτερα από την περίοδο που την είχε ο Norlin στα 80ς. Και ας έχει και κάποια QC problems στα πιό φτηνά μοντέλα και γκρινιάζουμε σαν χαροκαμένες συμπεθέρες.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου