Προς το περιεχόμενο

Addictive drums + Roland td12 mapping


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια επιφυλαξη εαν επρεπε να δημοσιευθει σε αυτο το τοπικ...

 

Ψαχνω να βρω ενα edrum midi mapper για να σεταρω το Roland td 12 με addictive drums.Να οριζω δηλαδη το τομ να ακουγεται σαν τομ και οχι πιατινι οπως ειναι τωρα.. :(

 

Απλα να αναφερω οτι το kick και το snare ειναι μια χαρα απο μονα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα είχα κατεβάσει όλα αυτά και κάπου έλεγε για μια αυτόματη μετατροπή από AD σε GM map. Οπότε κάτι παρόμοιο μπορείς να κάνεις και με τα Roland.

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα είχα κατεβάσει όλα αυτά και κάπου έλεγε για μια αυτόματη μετατροπή από AD σε GM map. Οπότε κάτι παρόμοιο μπορείς να κάνεις και με τα Roland.

 

Μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις περισσότερες λεπτομέρειες ?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτό που σου λέει είναι ότι το update έχει gm υποστήριξη καθώς και e-drum υποστήριξη.

 

http://www.xlnaudio.com/?page=downloads&d_page=updates εδώ μπορεί κάποιος να το κατεβάσει.

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτό που σου λέει είναι ότι το update έχει gm υποστήριξη καθώς και e-drum υποστήριξη.

 

http://www.xlnaudio.com/?page=downloads&d_page=updates εδώ μπορεί κάποιος να το κατεβάσει.

 

Ok το κατεβασα το demo τρεχει μια χαρα , εχει 4 kit pieces μονο βεβεια και καθολου τομ

Απο οτι καταλαβα βρισκει μονο του τα triggers , αυτοματα δηλαδη.Το ερωτημα ειναι σε aux inputs ( το td 12 και το td 20 εχουν 2 και 4 αντιστοιχα) τι ειδους drum kit θα διαβασει το AD ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Λογικά θα διαβάσει ένα από τα 4 που σου δίνει το demo, δηλαδή πάλι τους ίδιους ήχους. Εγώ τα έσκασα και ησύχασα. Πάντως ο thomman το έχει πολύ πιο φθηνά από το site της xln... Νομίζω 180€. Αν ασχολείσαι νομίζω πως αξίζει. Ιδίως με roland modules εκφραστικά τουλάχιστον συνεργάζεται πάρα πολύ καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα διαβάσει ένα από τα 4 που σου δίνει το demo, δηλαδή πάλι τους ίδιους ήχους. Εγώ τα έσκασα και ησύχασα. Πάντως ο thomman το έχει πολύ πιο φθηνά από το site της xln... Νομίζω 180€. Αν ασχολείσαι νομίζω πως αξίζει. Ιδίως με roland modules εκφραστικά τουλάχιστον συνεργάζεται πάρα πολύ καλά...

 

Φιλε εχω αγορασει full version και με το adrenaline update ειναι αξογο και αμεσα συνεργασιμο με roland εγκεφαλους, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου