Προς το περιεχόμενο

Σοβαρο προβλημα με πωλητη στο E-Bay


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απάτη καραμπινάτη μου μυρίζει. Στην καλύτερη περίπτωση προσπαθεί να σου πουλήσει ένα όργανο που δεν ήθελες (βάζω στοίχημα ότι αν του πεις ότι δεν έχεις 1000 αλλά - επειδή και καλά σου άρεσε - μπόρεσες να μαζέψεις 500 θα δεχτεί, με πόνο καρδίας φυσικά που αποχωρίζεται έτσι άδοξα το Στραντιβάριους για ψίχουλα, βεβαίως, βεβαίως). Στη χειρότερη τα χάνεις όλα.

 

Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το ebay ή να του προτείνεις να λυθεί το θέμα μέσω e-bay και paypal. Έτσι βλέπεις και τις προθέσεις του. Δε θα με παραξένευε αν το e-bay αναγνώριζε το λάθος, και σου έλεγε να το επιστρέψεις, χωρίς αυτό φυσικά να σε δεσμεύει σε τίποτα (ας πούμε στα πλαίσια της προστασίας και των δυο μερών). Από την άλλη όμως αν μπορούσε να το διεκδικήσει κανονικά δε θα σε παρακαλούσε.

 

Σε καμιά περίπτωση πάντως μη δεχτείς αντικατάσταση χωρίς εγγυήσεις (πχ πρώτα στέλνει το κανονικό και μετά η αποστολή πίσω του λάθους) ότι δε θα πληρώσεις εσύ τα μ@μησιάτικα της βλακείας του. Αν είναι κάποιος να ρισκάρει ας είναι αυτός.

 

Μπορείς να ρίξεις και καμιά ματιά στα FAQ, όλο και θα έχει ξαναγίνει κάτι ανάλογο.

 

ΥΓ Εγώ θα τον έγραφα τον μόρτη, πάντως  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α πές του ότι το χάρισες και δεν το έχεις πλέον....

Αρνητικό feedback στέλνουν ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ πλέον.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως φιλε μεταλ βρωμαει κομπινα απο χιλιομετρα. Και κομπινα να μην είναι μη ρισκαρεις τιποτα. Προβλημα δε θα εχεις αφου εδωσες τη συμφωνημενη τιμη. Πεστου ακριβως να προσεχει αλλη φορα και οτι θα χαρεις να συνεργαστεις στο μελλον μαζί του :P

 

Ακου ρε τι σκεφτονται ομως. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μου εστειλε αρχικα:

 

just realized I sent you the wrong fiddle...I feel pretty dumb..... If you are interested in the fiddle I sent let me know, maybe we can work something out. If not just ship me back the wrong one at my expense, I will send the other immediatly... Sorry for the misque...

Jeff

 

Το θέμα των 1000 πότε και πως το έθεσε;

 

(κ εγώ κομπίνα ψηφίζω ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα των 1000 πότε και πως το έθεσε;

 

(κ εγώ κομπίνα ψηφίζω ;) )

 

Μου εστειλε mail μεσα απο το e-bay στις 27/9 το βιολι το ειχα πληρωσει στις 30/8 και πρεπει να ηρθε μετα απο 3 βδομαδες περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αγνόησέ τον, κι αν σου πρήξει τα @@ δώστον στο EBAY.

 

Έτσι. Απλά και λογικά.

Προώθησε το (ή τα) email που σου έστειλε στο ebay για να είσαι οκ και μην ασχολεισαι και πολύ. Και βέβαια μη κάνεις καμμία "εξυπνάδα" και του στείλεις τίποτα πίσω!

Το ebay είναι γεμάτο απατεώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου