Προς το περιεχόμενο

Σοβαρο προβλημα με πωλητη στο E-Bay


metal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Βρε μεταλ... Δε πας το βιολί σε κάποιον ειδικό να σου δώσει μια πιθανή τιμή; Αν κάποιος μου πεί για ένα πιάνο και το δω, μπορώ να δώσω κάποια ιδέα αν είναι 100 ή 1000. Φαντάζομαι το ίδιο και κάποιος που ξέρει απο βιολιά (καλός).

 

Μπορεί, λέω μπορεί, πράγματι ο τύπος να έκανε μ@λ@κι@ και δε μου φαίνεται και σωστό να το κρατάς (το ξέρω ότι το έχεις δώσει δώρο...). άνθρωποι είμαστε και εγώ πάντα στο μυαλό μου κρατάω το "να μην κάνω αυτό που δε θέλω να μου κάνουν"...

 

Μπορεί να είναι απάτη, αλλά αν δεν είναι, τότε αρχίζει η συζήτηση, νομίζω, γιατι αλλιώς πες του να σου κλαψ(σ)ει τις... χορδές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλαράκι απάτη μπαμ απο χιλιόμετρα...

Μόνο και μόνο που σου ζητάει το όργανο πίσω χωρίς να δεσμεύεται για το τι θα γίνει με τα χρήματά σου βρωμάει...

γιατι δε σου στέλνει ας πούμε πίσω τα χρήματα που ξόδεψες, και να αφεθει στην καλή σου θέληση για την επιστροφή του οργάνου;

ή ακόμη πιό έντιμα γιατί δεν σου στέλνει το όργανο που αγόρασες αρχικά;(εννοείται με δικά του έξοδα αποστολής;)

Κι όταν με το καλό το λάβεις αποφασίζεις αν θα στείλεις το άλλο πίσω...(λέμε τώρα..!!!)

Μακρυάααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!....

αν επιμένει στείλε mail στο e-bay και δώστον στεγνά...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστος μου παλιοτερα ειχε παραγγειλει απο γνωστο online μουσικο καταστημα μια σχετικα φθηνη ιμπανεζ αρ τζι και μια σκληρη θηκη. Η παραγγελια ηρθε κανονικα μονο που μεσα στην σκληρη θηκη ειχε και μια τζεμ.... Το καταστημα επικοινωνησε μαζι του, και αφου αναγνωρισε το λαθος του δεν τον αναγκασε να στειλει πισω ΤΙΠΟΤΑ! Αν ενα τετοιο καταστημα δεν μπορει να διεκδικησει ουτε ενα ευρω λες να μπορει ο καθε τυχαιος john345sffuckyeah425?

Για την ιστορια το παλικαρι πουλησε την τζεμ και κρατησε την φθηνη που ειχε παραγγειλει γιατι ηταν η πρωτη του κιθαρα και δεν εψαχνε κατι εξεζητημενο

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για την ιστορια το παλικαρι πουλησε την τζεμ και κρατησε την φθηνη που ειχε παραγγειλει γιατι ηταν η πρωτη του κιθαρα και δεν εψαχνε κατι εξεζητημενο

 

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια το παλικαρι πουλησε την τζεμ και κρατησε την φθηνη που ειχε παραγγειλει γιατι ηταν η πρωτη του κιθαρα και δεν εψαχνε κατι εξεζητημενο

 

μπράβο του, πολύ φρόνιμη σκέψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ !ΜΗ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΕΙΤΕ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΕΣ ΚΟΜΠΙΝΕΣ.

 

+1

 

Προτείνω και εγώ να μην του ξανάπαντησεις καν. Επίσης ο φίλος που του χάρισες το βιολί πόσο φίλος είναι? Είναι ας πούμε φίλος των 100$ ή των 1000$?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητα του να σου δωσει αυτο που αγορασες

οταν το παρεις στα χερια σου του το στελνεις μετα

αυτο που εχεις εσυ

πρεπει να πληρωσει μεταφορικα τελωνειο κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε στειλε του 1000 ευρω τοτε, η ζητα απο αυτον που το δωρισες να του στειλει αυτος 1000 ευρω.

 

Η πες του να σου στειλει ενα 500αρικακι και το αλλο οργανο που ειχες αρχικα κερδισει και να ανταλλαξετε.

 

Η πες του οτι δεν γινεται αυτον τον καιρο να του στειλεις τζαμπα ενα οργανο 1000 ευρω, γιατι δεν τον ξερεις και τοσο καλα που να δικαιολογειται να του κανεις τοσο ακριβα δωρα. Ισως στο μελλον...

 

Η πηγαινε στον φιλο σου που του το εκανες δωρο, παρε του το δωρο πισω και πες του φευγοντας "μολις σου παιρνω 1000 ευρω γιατι θελω να τα στειλω σε εναν αγνωστο"

 

H πες στον φιλο σου απο το ebay αυτο που λενε ολες οι τραπεζες, ολες οι υπηρεσιες, ολες οι εφοριες, ολοι οι ταμιες κλπ οτι ουδεν λαθος αναγνωριζεται μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου, οτι δεν εισαι ο Χριστος και οτι μπορεις να ζησεις με αρνητικο feedback. Εξηγησε του οτι απο τα λαθη μας μαθαινουμε, οτι οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους, οτι η ωριμανση ειναι ενας δρομος στρωμενος με αγκαθια και οτι καποια μερα θα σε ευγνομωνει, οτι ο χρονος ειναι πανδαματωρ και οτι ολα αυτα θα του φαινονται μια αμυδρη αναμνηση που θα την διηγειται στα εγγονια του στο τζακι και θα γελαει

 

ΚΑΛΑ ΕΕ!!!!!!!!!!! εσπασα στο γελιο..!!!

μιλαμε εγραψες τελειως!!!!!! ;D ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου