Προς το περιεχόμενο

Νυχι για κλασσική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τα τρωω καθε μερα, πραγμα που σημαινει οτι για να χω αρκετη ποσοτητα για να χορταινω καθε μερα ενα φυσιολογικο νυχι μεγαλωνει γρηγορα. Δλδ σε 2 μηνες θα πρεπει να ταιζει στρατοπαιδο...

 

Ok τα καταφερνεις και γινεσαι ακραια αηδιαστικος :P :P :P :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε καθαρα ειναι τα νυχια μου. Παντα πριν φαμε δεν πλενουμε τα χερια μας?

Ετσι για να κολλαει λιγο με το nick μου και το avatar :P

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω τον πονο μ.

 

Τα νυχια μ επι δυο μηνες να εχω αφισει να μεγαλοσουν και δεν προεξεχουν ομος,τι να κανω;

 

Υπαρχει κανενα φαρμακο για νυχια να βοηθαει την κατασταση;

ΚΑΜΟΙΑ ΛΥΣΗ;(εκτος απο το να σταματισω να παιζω με δαχτιλα)

καλησπέρα,

όταν λες ότι τα αφήνεις για δύο μήνες , εννοείς ότι μακραίνουν κανονικά αλλά τρώγονται στο σημείο που βλέπουν τις χορδές καθώς παίζεις ή ότι δεν μακραίνουν καθόλου?

Στην πρώτη περίπτωση υπάρχει λύση , μπορείς να χρησιμοποιείς πλαστική  καφέ  κολλητική ταινία από αυτή που δένουμε τα δέματα ( κιβώτια κλπ) κόβοντας  τη σε μικρά μακρόστενα κομμάτια , 2 για κάθε νύχι και κολλώντας τα έτσι ώστε να πιάνουν το κάθε ένα εσωτερικά και εξωτερικά του νυχιού, ακούγεται λίγο περίεργο αλλά δουλεύει, ιδιαίτερα σε σκάλες στα μπάσσα όπου τρωγονται πολύ τα νύχια. (Βέβαια έχεις ένα μειον, ότι επηρεάζει τον ήχο σου, αλλά θα έχεις νύχια για πάντα), φυσικά στο τέλος της μελέτης τα ξεκολλάς.

Η συγκεκριμένη λύση είναι η πιο απλή και ακολουθείται από πολλούς παίχτες-σολιστ,  άλλοι χρησιμοποιούν  μετάξι στα νύχια, ή ακόμη και μπαλάκι πινγκ πονγκ, αλλά  είναι πιο πολύπλοκες διαδικασίες

τώρα στη δεύτερη περίπτωση υπάρχει πρόβλημα...

ελπίζω να βοήθησα και να μην ακούγονται τρελά τα παραπάνω.

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για της απαντισεις χιουμοριστικες ή οχι

 

Το θέμα είναι οχι οτι δεν μεγαλωνου, απλα δεν προεξέχουν. Εκει ειναι το θεμα καλυπτουν οτι πρεπει να καλυψουν απο το δακτιλο και μετα δεν βγαινουν αλλό.

 

Τα ψευτικα νυχια μπενω-βγαινουν ευκολα?

 

Υσ. Βασικα μισο εκατοστο(και ισος λιγακι μικροτερα) προεξοχη νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 3 χιλιοστά πρέπει να προεξέχουν τα i,m,a και 5 χιλιοστά το p.Αλλά παίζει κ το στιλ που έχει ο κάθε κιθαρίστας.Αν μεγαλώσουν πολύ παίζεις εύκολα τιράντο κ δυσκολεύεσαι στο απογιάντο.Αν είναι μικρά το ανάποδο.Τα μεγαλώνεις περίπου στις διαστάσεις που σου είπα  κ βλέπεις σιγά σιγά τι σου ταιριάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου