Προς το περιεχόμενο

fender deluxe και ξεκουρδισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια βοηεθια εχω την fender deluxe hss και ενω εχει lock tuners κλπ ...με το που πειραξω το τρεμολο....χανει αμεσως και μιλαμε με το παραμικρο.....αποοσο θυμαμαθ παλιοτερα δεν ητανε ετσι....ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο πραγματικα...

εχω και εγω μια deluxe αλλα δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα...  ???

σου ξεκουρδιζει πολυ η ισα ισα για να το καταλαβεις???

Ελπιζω να μη φταινε τα κλειδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα εβαζα 10αρες....το θεμα ειναι οτι ξεκουρδιζεται πολυ......βασικα οταν πειραζω το τρεμολο........τα κλειδια ειναι τερμα σφιγμενα .....ανοιξα πισω το καπακι και βιδωσα λιγο τις βιδες του τρεμολο......φαινεται λιγο καλυτερα η δουλεια.....το θεμα ειναι οτι παλια δεν ακουγε κιχ.......φοβαμαι μηπως την ακουσαν τα κλειδια :-[

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις περασει τις χορδες σωστα μαλλον,βγαλε μια φωτο το headstock & ποσταρε την.

 

Επισης "στρετσαρες" τις χορδες αφου τις αλλαξες?Περασες με ενα μολυβακι τις εγκοπες του nut?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μολυβι δεν περναω το nut ποτε......επισης τις χορδες επειδη εχει lock κλειδια δεν τις περναω με τον γνωστο σαν κομπο που κανουμε*(πχ classic player strat που εχω )....αλλα τις περναω απο την τρυπα...και μετα τις τεντωνω οσο περισσοτερο γινεται και κλειδωνω το κλειδι...... ::)

DSC000521.JPG.5d73c818f693db85eb80a414ac2d437e.JPG

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μολυβι δεν περναω το nut ποτε......επισης τις χορδες επειδη εχει lock κλειδια δεν τις περναω με τον γνωστο σαν κομπο που κανουμε*(πχ classic player strat που εχω )....αλλα τις περναω απο την τρυπα...και μετα τις τεντωνω οσο περισσοτερο γινεται και κλειδωνω το κλειδι...... ::)

 

σωστα τις εχεις περασει απο οτι βλεπω καμμια χορδη δεν κανει "γυρισμα" γυρω απο το κλειδι,δεν μπορει ομως απο τη μια μερα στην αλλη να ξεκουρδιζει η κιθαρα,μπορει να ειναι και ελατωματικες οι χορδες,παντως βαλε λιγο μολυβακι στο νατ να δεις τι θα γινει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To tremolo to exeis se floating thesi i me to sfyksimo exei akoumpisei sto soma piso???

An akoumpaei piso, den paizei na strosei.. i strat gia na douleveis tremolo thelei aera k pros ta piso. episis na ksereis oti theloun kamposo strosimo oi xordes k ta elatiria, se periptosi pou einai kainouria.. mporei na gineis ligo viaios k kakos mazi tous kanontas 1-2 ntouzines mpros piso to moxlo k meta na ksanakourdiseis.. telos an einai polykairismeni i kithara ena setarisma se mastora tha itan kali idea...

Filika Nikos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου