Προς το περιεχόμενο

Telegun M.S.D vs Tech 21 Sansamp GT-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το gt2 παντως εχει 3 εντελως διαφορετικους τυπους ηχων και γκαζιων το οποιο το καθιστα πολυ ευελικτο και οι 3 προσομοιωσεις του ειναι παρα πολυ καλες.Αυτο και μονο του δινει ενα πλεονεκτημα σε σχεση με το msd που επισης ειναι ευελικτο αλλα παλι δεν το εχω ψαξει οσο θα επρεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα παιδια, τα εχω δοκιμασει και τα 2 αλλα μετα που πηρα το telegun msd. αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι το δικο μου msd, εχει καποια ελαττωματα.1) στον μεσαιο επιλογεα που δινει την δυνατοτητα να εχεις high,mid,low gain, το low εχει αρκετα μεγαλυτερη ενταση απο τα αλλα 2. λεω ενταση οχι gain.!! οσον αφορα το 2ο ελαττωμα ειναι οτι στην επιλογη telegun και στην επιλογη british, η διαφορα ειναι πολυ πολυ μικρη. ενω στο gt2 ηταν τρανταχτη. τωρα μπορει να ειναι το δικο μου το msd προβληματικο, η μπορει ολα τα msd να εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα. δεν ξερω τι να πω. παντως για να συγκρινω, εχω να πω οτι το msd μου φανηκε πιο "ογκωδες" πεταλι. στον ηχο εννοω. σαν καπου να κρυβει καλα μια λαμπαρα!!! και συγκριτικα με το vox bulldog που ειχα παλιοτερα, το οποιο ηταν και λαμπατο, στον ογκο το αφηνε χιλιομετρα. τα συγκρινα πριν αποφασισω ποιο να πουλησω. και απλα εδωσα ποδι στο vox. αυτα απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...

Παντως λεω να παρω ν δοκιμασω και το sansamp γτ απο οτι ακουσα κανει εναν ηχο πολυ mesa/boogie στυλ κ γουσταρω!

και γιατί δεν πέρνεις κάτι σε MESA BOOGIE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) στον μεσαιο επιλογεα που δινει την δυνατοτητα να εχεις high,mid,low gain, το low εχει αρκετα μεγαλυτερη ενταση απο τα αλλα 2

 

Βασικα το low εκει εξομοιωνει τους παλιους marshall που δεν ειχαν gain (ηταν στο τερμα παντα δλδ) και νομιζω ειναι λογικο να εχει λιγη παραπανω ενταση και στο δικο μου ετσι ειναι. Ο telegun μου το χε πει αυτο.

 

Οσο για το gt2 που ρωταει ο φιλος δε το χω παιξει να συγκρινω.

 

Peace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GT-2 μπορεις να το βρεις σχετικα ευκολα στις αγγελιες ειναι ενα πεταλι που κανει συχνες εμφανισεις κατα καιρους...

Ημουν κατοχος του. Το εδωσα επειδη πλεον εχει πολυ gain για μενα. Ειναι αρκετα ευελικτο και μπορεις να πετυχεις ορισμενους πολυ καλους ηχους με αυτο. Αλλα το 90% ειναι μεταλ ηχοχρωματα.

Η επιλογη tweed πραγματικα δε βρισκω το λογο γιατι υπαρχει...

Οσο για το MSD. Δεν το χω δοκιμασει, αλλα καποια στιγμη σιγουρα θα το κανω. Παντως θεωρω υπερβολη να δωσει καποιος για πεταλι οσα λεφτα θα εδινε για λαμπατο ενισχυτη.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω? κάτι από Tonebone δεν παίζει σε αυτή την κατηγορία που συζητάτε? Γιατί θέλω κάτι για να οδηγήσω ένα μονοκάναλο παλιοmarshall, και την μια σκέφτομαι το gt2 (που το είχα, το δάνεισα και το έχασα, καθώς το άτομο άλλαξε πόλη!), απ'την άλλη ακούω για το msd εδώ μέσα καλά λόγια. Μου αρέσει όμως η επιλογή στο plexi-tube ή στο trimode των δύο ξεχωριστών ήχων. Τι λέτε? thank u!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την μια σκέφτομαι το gt2 (που το είχα, το δάνεισα και το έχασα, καθώς το άτομο άλλαξε πόλη!),

;D ;D ;D ;D'

καλα αυτος αλλαξε πολη ....εσυ ομως που παρεμεινες στην ιδια?αλλα μαλλον δεν μπορεσε να σε βρει ε? :P...ωραιος  :-\

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το low εκει εξομοιωνει τους παλιους marshall που δεν ειχαν gain (ηταν στο τερμα παντα δλδ) και νομιζω ειναι λογικο να εχει λιγη παραπανω ενταση και στο δικο μου ετσι ειναι. Ο telegun μου το χε πει αυτο.

 

Οσο για το gt2 που ρωταει ο φιλος δε το χω παιξει να συγκρινω.

 

Peace.

νομιζω πως δεν καταλαβες τι λεω. εχει 3 επιλογεις απο 3 επιλογες ο καθενας. ο πρωτος δινει την επιλογη του στυλ ( telegun, marshall , fender ) o δευτερος ειναι αυτος που λεω εγω. και εκει δεν νομιζω να εχει καποια εννοια το να ειναι πιο δυνατο το low απο τα αλλα 2 ( Mid & high )
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου