Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι push-pull τα ποτενσιόμετρα.

 

η μια γειωση ειναι στο DPDT SWITCH ΠΟΥ εχει το ποτενσιομετρο που ειναι ειδικα φτιαγμενο για τον emg89 και εκει παει και η γειωση του μαγνητη(ενα απο τα πολλα καλωδιακια που φευγουν απ τον 89).......

 

Εννοείς δηλαδή ότι τα ποτενσιόμετρα που είναι στο πακέτο του 89 είναι μόνο για αυτόν και άλλα ποτενσιόμετρα δε θα κάνουν σωστά τη δουλειά;Αν παραγγείλω αυτά απο Θωμά;;;Ο 89 έχει 2 γειώσεις δηλαδή;Μία το περίβλημα που είπες πριν και μια ένα μικρό καλωδιάκι;;Γιατί αν ισχύει αυτό τότε μάλλον κατάλαβα που είναι το πρόβλημα.

 

Υ.Γ Sorry για τις πολλαπλές ερωτήσεις :roll:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Dokimase na valeis ton enisxyth h to petali poy xrhsimopoieis se allh priza h opoia ksereis oti einai geiwmenh.

 

Αυτό έκανα χθές και τώρα μπήκα να το ποστάρω :D :D Όντως αυτό ήταν.Τζάμπα ταλαιπώρησα τον fenderiarh :roll:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα χθές και τώρα μπήκα να το ποστάρω :D :D Όντως αυτό ήταν.Τζάμπα ταλαιπώρησα τον fenderiarh :roll:

 

Janick είσαι απερίγραπτος! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αυτό να γραφτεί στα καλύτερα του φόρουμ παρακαλώ! 8) :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να φανταστώ και εγώ ο άμοιρος :roll: ότι το πρόβλημα ήταν εκεί.Όλοι είπανε κάτι δεν κόλλησε καλά :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να φανταστώ και εγώ ο άμοιρος :roll: ότι το πρόβλημα ήταν εκεί.Όλοι είπανε κάτι δεν κόλλησε καλά :D

 

Ρε συ janick (και οποιοσδήποτε άλλος το ξέρει φυσικά), να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία από την αρχή του thread?

 

Οι EMG δεν έρχονται πακέτο με ποτενσιόμετρα κλπ? Γιατί απ'όσο ξέρω έχουν ειδικές επαφές που δεν απαιτούν κόλληση. Ή δεν έχω καταλάβει καλά? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι EMG δεν έρχονται πακέτο με ποτενσιόμετρα κλπ? Γιατί απ'όσο ξέρω έχουν ειδικές επαφές που δεν απαιτούν κόλληση. Ή δεν έχω καταλάβει καλά? :?

 

Τους πήρα μεταχειρισμένους χωρίς τα ποτενσιόμετρα τα οποία τα αγόρασα μόνος μου.Όσο για τις επαφές είναι σαν όλους τους μαγνήτες συν βέβαια τα της μπαταρίας.Έχουν βέβαια μια ευκολία.Το κεντρικό καλώδιο δεν είναι προσκωλημένο στον μαγνήτη αλλά το συνδέεις σε μια υποδοχή αφού τελειώσεις την κόλληση για να μην παιδεύεσαι.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ janick (και οποιοσδήποτε άλλος το ξέρει φυσικά)' date=' να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία από την αρχή του thread?

 

Οι EMG δεν έρχονται πακέτο με ποτενσιόμετρα κλπ? Γιατί απ'όσο ξέρω έχουν ειδικές επαφές που δεν απαιτούν κόλληση. Ή δεν έχω καταλάβει καλά? :?[/quote']

 

Αν τους αγορασεις καινουργιους ναι ερχονται μαζι με 25Κ ποτενσιομετρα(με τα οποια και δουλευουν σωστα) Για τις επαφες που λες μαλλον εννοεις το quick connect συστημα που εχουν οι καινουργιοι emg. Το quick connect ειναι μια υποδοχη στο πισω μερος του μαγνητη και εκει μπαινουν "συρταρωτά" τα καλωδια που πανε στα ποτενσιομετρα. Οι κολλησεις στα ποτενσιομετρα και στο output jack γινονται με τον κλασσικο τροπο. Απαξ και κανεις μια φορα την εγκατασταση μετα μπορεις να "αλλαξεις" τον EMG με οποιονδηποτε αλλο emg απλως αποσυνδεοντας τον απο το quick connect......πολυ καλη πατεντα μακαρι ολοι οι pickup makers να την εφαρμοζαν.....ριξε μια ματια στο site της emg και θα το δεις ακριβως πως ειναι.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Janick & Fenteriarh ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. :D

 

Νόμιζα ότι το quick connect αναφερόταν και στα ποτενσιόμετρα, ακριβώς για να μπορείς να προσθέσεις κάποιο "ειδικό" τέτοιο της EMG (κάποιο booster ας πούμε). Αλλά και έτσι είναι έξυπνη και σωστή ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου