Προς το περιεχόμενο

Μια μικρη PINK ιστορια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:o Γιατί ρε παιδιά; Αφού βλέπω ότι όλοι τρελλαθήκατε που "θα έρθουν" κάνω την φιλανθρωπία και αποσύρομαι για να βρείτε οι υπόλοιποι εισητήρια! ¶λλωστε εγώ έχω τον Πετρέλη μου :lol: :D :roll:

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fenderiarhs δεν ειναι net news οσα ειπα...ειναι απο ατομο που μου ειχε αποκαλυψει τους sabbath πριν ανακοινωθουν...αν ηθελα να ριξω φυτιλιες για αρβιλιες θα ελεγα οτι .... ο ozzy "αυτοκτονησε" την sharon...Πρεπει να ξερεις οτι με μερικα πραγμτα δεν παιζουν.

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ηρθαν οι stones στην ελλαδα, ημουν γυρω στα 12-13 και μολις ανακαλυπτα την alternative-post μουσικη της δεκαετιας. ειχα πολλες αντιδρασεις στο να παω στους stones:

"τι να κανω εγω στους παππουδες??'

"ειναι πουλημενοι, για τα λεφτα το κανουν..."

 

ουσιαστικα με τραβηξε να παω ο πατερας μου, μια που ειναι η μπαντα που λατρευει9(ειμαι τυχερος με τους γονεις μου)..

μετα απο χρονια, στα 22 μου πια, σκεφτομαι ποσο ΤΥΧΕΡΟΣ ημουν, που βρεθηκα σε μια τετοια συναυλια, που ειδα τους rolling stones live. ακομα σκεφτομαι αυτο το live και ανατριχιαζω..

 

για να μην πολυλογω,αν ερθουν pink floyd στην ελλαδα, ας μην το φιλοσοφησουμε πολυ. δεν μας νοιαζει γιατι το κανουν, ουτε ποσο χρονων ειναι, ουτε αν ειναι τσακωμενοι κλπ κλπ. εχουμε πολλοι απο εμας την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια να δουμε το group που μετα απο 100 χρονια θα διδασκεται ως κλασσικη μουσικη(προσωπικη αποψη βεβαια) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fenderiarhs δεν ειναι net news οσα ειπα...ειναι απο ατομο που μου ειχε αποκαλυψει τους sabbath πριν ανακοινωθουν...αν ηθελα να ριξω φυτιλιες για αρβιλιες θα ελεγα οτι .... ο ozzy "αυτοκτονησε" την sharon...Πρεπει να ξερεις οτι με μερικα πραγμτα δεν παιζουν.

 

μακαρι να ειναι ετσι...............απλα, οπως θα ξερεις και εσυ ΚΑΘΕ χρονο ανελειπως απο το 1996 και μετα κυκλοφορει μια τετοια φημη απο "ακρως εμπεριστατωμενη πηγη" (προσφατα εγινε καταχωρηση σε μεγαλη Αγγλικη εφημεριδα) και καθε φορα ειναι ανθρακας ο θησαυρος..........εχω καει πολλες φορες οποτε πλεον ειμαι εξαιρετικα δυσπιστος.............εχω κανει bookmark μονο την official ιστοσελιδα..............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός φίλος του γκρουπ, ενδιαφέρθηκα για αυτό το thread, αν και ήξερα από την πρώτη στιγμή ότι δυστυχώς τίποτε από τα παραπάνω δεν ισχύει. Ο λόγος είναι ότι ο Waters δεν ενδιαφέρεται για το όλο θέμα: η τρέχουσα ασχολία του είναι η πρώτη όπερα που έγραψε (το περιβόητο πλέον Σα Ιρά) το οποίο μου ήρθε με από το Amazon πριν λίγες ημέρες (εντυπώσεις, εν' καιρώ).

 

Σήμερα βρήκα και το εξής άρθρο στην Ελευθεροτυπία : ΕΔΩ, το οποίο λέει τα πράγματα με το όνομά τους. Επίσης αναγγέλει και ένα πολύ ενδιαφέρον DVD.

 

Συμπεράσματα: Πρόκειται για ράδιο αρβύλα ότι θα γίνει παγκόσμια περιοδία, αυτός που διασπείρει τέτοιες φήμες καλά θα κάνει να επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να συζητήσουμε για την αγάπη και την αλληλεγγύη των λαών, και εσείς φίλοι μου καλό θα είναι να αρχίσετε τα κλάματα (εγώ τους έχω δει :))

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δεν επανασυνδέονται οι Pink Floyd:

 

Ανακοίνωση εξέδωσαν χθες, τα μέλη των Pink Floyd, σύμφωνα με την οποία τα σενάρια περί επανασύνδεσης ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας. Ετσι οι φήμες σχετικά με το reunion και την περιοδεία του γκρουπ το ερχόμενο φθινόπωρο, δυστυχώς δεν επαληθεύτηκαν.

 

“Υπάρχουν αρκετά μέσα μαζικής ενημέρωσης που εσκεμμένα παραπληροφορούν τους fans διαδίδοντας φήμες σχετικά με την επανασύνδεση των Pink Floyd” έγραψε ο Ντέβιντ Γκίλμορ σε ανακοίνωσή του. “Ο Νικ Μέισον, ο Ρίτσαρντ Ράιτ, ο Ρότζερ Γουότερς κι εγώ, πληροφορούμε τους φίλους μας ότι δεν συμβεί κάτι τέτοιο. Ζητούμε από τα διάφορα μέσα που μετέδωσαν την είδηση περί reunion να αποκαταστήσουν την αλήθεια για χάρη των fans”.

 

http://www.rockroll.gr/_NEA/preview_news.asp?category_id=34&NEWS_DATA_ID=44768

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου