Προς το περιεχόμενο

2 windows σε 1 pc


ZeVioN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα θελα να μάθω αν μπορω να τρεξω 2 windows σε ενα pc?

 

ο λογος ειναι

 

Στο ενα windows θελω να κανω ορισμένες ρυθμίσεις που δεν μπορούν να γίνουν στο PC ενός μέσου χρήστη που θα το χρησιμοποιεί για όλες τις εργασίες (Internet, παιχνίδια,video κλπ.).

και στο αλλο να δουλευει σαν ενα κανονικο windows.

 

το pc που θελω να γινει αυτο ειναι

Pentium 3

861 mhz

384 ram

20 GB HD

40GB HD

 

thnx

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, μπορείς. Απλά, αφού έχεις τελειώσει την εγκατάσταση των πρώτων XP, ξεκινάς μέσω του bootable CD την εγκατάσταση των δεύτερων. Κάθε μία από τις δύο εγκαταστάσεις θα απαιτήσει το δικό της activation, τη δικιά της εγκατάσταση drivers, προγραμμάτων κλπ. Αφού έχεις τελειώσει, κάθε φορά που ξεκινά το μηχάνημα, τα windows θα σου εμφανίζουν μία οθόνη όπου θα σε ρωτούν ποια από τις δύο εγκαταστάσεις θέλεις να ξεκινήσεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο οτι καταλαβα αυτο πρεπει να γινει σε ξεχωριστο hard disk ετσι δεν ειναι η δεν εχει συμασια?

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο οτι καταλαβα αυτο πρεπει να γινει σε ξεχωριστο hard disk ετσι δεν ειναι η δεν εχει συμασια?

 

για να πω την αληθεια εχει καποια σημασια!αν βαλεις τα windows σε ξεχωριστους σκληρους το συστημα θα τρεχει καλυτερα!!απ'την αλλη στα partition θα ζοριζεται ειλικρινα πιο πολυ!!και ο επεξεργαστης σου για διπλο λειτουργικο σε ενα δισκο με partition ειναι ολιγον αδυναμος(το ξερω γιατι το ιδιο περιπου μηχανημα ειχα κ εγω...) :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο οτι καταλαβα αυτο πρεπει να γινει σε ξεχωριστο hard disk ετσι δεν ειναι η δεν εχει συμασια?

 

Όχι, δεν έχει σημασία όσον αφορά τις πιθανότητες επιτυχίας του εγχειρήματος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο οτι καταλαβα αυτο πρεπει να γινει σε ξεχωριστο hard disk ετσι δεν ειναι η δεν εχει συμασια?

 

Όχι' date=' δεν έχει σημασία όσον αφορά τις πιθανότητες επιτυχίας του εγχειρήματος.[/quote']

 

φιλε Wow! το ειχα επιχειρησει το συγκεκριμενο και πετυχε πληρως αλλα σε ενα σκληρο με παρτισιον και παρουσιαζε καποια προβληματακια στην ταχυτητα,εμφανη ορισμενες φορες!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Wow! το ειχα επιχειρησει το συγκεκριμενο και πετυχε πληρως αλλα σε ενα σκληρο με παρτισιον και παρουσιαζε καποια προβληματακια στην ταχυτητα' date='εμφανη ορισμενες φορες!![/quote']

 

Γιατί; Αφού δεν υπάρχει τρόπος να τα τρέχεις και τα δύο μαζί. ¶ρα, από κάθε πρακτική άποψη ήταν σα να έτρεχες (και να είχες εγκαταστήσει) μόνο ένα. Πάντως, το ρεκόρ μου είναι τέσσερις εγκαταστάσεις στον ίδιο δίσκο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Wow! το ειχα επιχειρησει το συγκεκριμενο και πετυχε πληρως αλλα σε ενα σκληρο με παρτισιον και παρουσιαζε καποια προβληματακια στην ταχυτητα' date='εμφανη ορισμενες φορες!![/quote']

 

Γιατί; Αφού δεν υπάρχει τρόπος να τα τρέχεις και τα δύο μαζί. ¶ρα, από κάθε πρακτική άποψη ήταν σα να έτρεχες (και να είχες εγκαταστήσει) μόνο ένα. Πάντως, το ρεκόρ μου είναι τέσσερις εγκαταστάσεις στον ίδιο δίσκο.

 

φυσικα και δε γινεται σε καμια περιπτωση να τα τρεξεις και τα δυο μαζι...ο υπολογιστης ομως "ξερει" οτι υπαρχουν δυο λειτουργικα σε ενα δισκο και επισης οι ποροι του συστηματος σαφως ελαττωνονται!!και μπορεις να το τσεκαρεις αυτο με ενα οποιοδηποτε συστηματακι που μετραει μεση αποδωση και πορους συστηματος!!και ολα αυτα τα λεω γιατι μιλαμε για εναν απλο παλιο ΠΙΙΙ ουτε καν 1ΓιγαΧερτζ ετσι??στο δικο μου τον υπολογιστη εχω linux+windows XP σε partition και επειδη ειναι διπλοπυρηνος σκεφτομαι να βαλω με επιφυλαξη μακιντος...Αυτο ειναι δυσκολο εγχειρημα οντως...Αλλα απ τη στιγμη που η μικρη-απαλη(microsoft) κατεκτησε εμμεσα και τα μηλα(apple) δινοντας την ευκαιρια σε ενα μακμπουκ να τρεχει παραθυρα βαζοντας διπλοπυρηνο ιντελ σαφως και μπορει να γινει το αντιθετο...να τρεξω μακ στο πσ μου...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως' date=' το ρεκόρ μου είναι τέσσερις εγκαταστάσεις στον ίδιο δίσκο.[/quote']

 

8O 8O 8O 8O Γιατί ρε θεέ;; Τι σε έπιασε; Ούτε οι πλέον hardcorαδες που ξέρω δεν το έχουν κάνει αυτό! Εκτός αν εννοείς ότι εκτός από windows έβαλες και διάφορες διανομές από Linux οπότε αλλάζει το πράμα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου