Προς το περιεχόμενο

Αγορά guitar set για αρχή.


pacom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα γιατί για τον Αγιο Βασίλη πρόκειται.

Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να πάρω ένα guitar set γύρω στα 250e για τον ανηψιό μου( το ξέρω ότι είναι λίγα λεφτά για όλα αυτά αλλά δεν μπορώ να δώσω παραπάνω και δεν θέλω να πάρω κάτι τελείως ψεύτικο)

Δεν ξέρω όμως πιο και είναι για δώρο οπότε δεν μπορώ να τον ρωτήσω.

Επίσης ρώτησα έναν φίλο του και μου πε ότι του αρέσει ο ήχος των ibanez.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο έτοιμο set η κάποιο custom από thomann όμως γιατί εκεί είναι βρίσκεται ο παραλήπτης.

Επίσης είμαι τελείως άσχετος με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρε μια squier bullet ή affinity ! εχω ξεκοιλιασει κανα δυο και ειναι αξιοπρεπεις για τα λεφτα τους! επισης εχουν ανετο μπρατσο :D (κατα την αποψη μου τουλαχιστον)

Τωρα για ενισχυτη βρες κατι που να εχει τουλαχιστον ενα reverb να μην ακουγεται ξερος ο ηχος!  

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_affinity_mn_mr.htm

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για reverb και ξερό ήχο. Δεν θέλω να μου εξηγήσεις δεν πειράζει. Δηλαδή με κάτι τέτοιο θα είμαι καλυμμένος;

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_affinity_strat_set_bk.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν μεγάλη διαφορά στο άκουσμα σαν κιθάρες oi fender με τις ibanez;

Τωρα ανοιγεις ενα μεγαλο θεμα που δεν απαντιεται τοσο απλα με ενα δυο λογια, ειδικα αν δεν εχεις γνωση και καποιων αλλων πραγματων οπως μαγνητες, μανικι, κ.α. Φυσικα γνωριζεις και συ ο ιδιος οτι δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε πληρως απτη στιγμη που δεν ξερουμε απολυτως τιποτα για τα μουσικα-ηχητικα γουστα του ανηψιου σου! Το μονο που ανεφερες ηταν οι ibanez, και ενα budget. Αρα οι προτασεις του hadgi ειναι λογικες και το μυαλο ολων μας καπου εκει θα πηγαινε. Δε θα ηταν κακο ομως το δωρο να μην ειναι εκπληξη, ωστε να του ρωτησεις καποια πραγματα και να επανελθεις με περισσοτερες λεπτομερειες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σωστό αυτό θα ήταν, αλλά δεν γίνεται. Θα μου πεις δεν ξέρω τι είδους κιθάρα θα πρέπει να σου προτείνουμε (δίκιο θα χεις). Από τα λίγα που διάβασα εδώ μέσα κατάλαβα ότι οι κιθάρες με 2 μαγνήτες κάνουν για metal πιο πολύ αλλά παίζει ρόλο και ο ενισχυτής. Οι ibanez απ 'οτι είδα έχουν 2 μαγνήτες οπότε κάτι τέτοιο θα θέλει. Αν και κατάλαβα ότι αυτές με μονό μαγνήτη μπορούν να τις κάνουν όλες τις δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις λιγο μπερδεμενα οσον αφορα τους μαγνητες :)

Απ'οτι καταλαβα ομως, ο ανηψιος σου ακουει/παιζει metal ε?

Μπορεις να μας πεις ποσο χρονων ειναι και αν εχει κιθαρα αυτη τη στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχει ακουστική και είναι 17. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει αλλά έτσι υπέθεσα επειδή είδα για τους μαγνήτες. Τέλος πάντων δεν χρειάζεται όπως είπα και παραπάνω να μου κάνετε μάθημα. Μια κιθάρα θέλω να πάρω δώρο και έμπλεξα. Πείτε μου ποια να πάρω και θα την πάρω. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου