Προς το περιεχόμενο

64 & 32 Bit OS θέμα RAM


Odysseus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να μην μπορείς να δεις flash video, δεν το θεωρώ και πολύ "μπροστά".

 

Εγώ μπορεί να μην το θεωρώ μπροστά, το θεωρώ όμως "πίσω". Ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα είχα συναντήσει όταν έβαλα slackware linux native 64bit (δηλαδή χωρίς υποστήριξη για 32bit εφαρμογές), όπου ζορίστηκα για να βρω τις μισές από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσα, και από αυτές που βρήκα τις μισές τις έκανα compile γιατί δεν υπήρχαν έτοιμα πακέτα.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως παρόλο που το hardware υποστηρίζει 64bit εδώ και 5 χρόνια (ευρέως στο εμπόριο) στο software δυστυχώς είναι λίγο ανώριμα τα πράγματα ακόμα.

 

Όσο για το Ramdisk δεν νομίζω να είναι απάτη, καθώς το ίδιο πρόγραμμα (αν δεν κάνω λάθος) χρησιμοποιείται στα linux live cds με μεγάλη επιτυχία. Ίσως να έχει ακόμα bugs με την unmannaged memory...

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν ειχα 32 μπιτ windows xp και 6 gb παντως και ειχα βαλει το page file πανω στο ramdisk στα 2 δηλαδη gb και ειχα 8% παραπανω performance στα ram μου οταν ετρεξα το benchmark.παρολα αυτα δεν θελω να πω τιποτα με σιγουρια διοτι την επομενη μου εκατσε κατι και εβαλα τα 7 x64 σε καινουριο pc επομενως παρατησα το project.Σε πρωτη φαση φαινεται οτι δουλευει.χωρις βεβαια να θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου