Προς το περιεχόμενο

design κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον ας μπω κατευθειαν στο ψητο.. μιας και θα παρω καινουρια ηλεκτρικη, δεν ξερω τι να κανω την παλια.. ειναι μια στρατ στυλ κιθαρα behringer και σκεφτηκα να την πειραξω. αυτο που σκεφτομαι ειναι να τριψω με γυαλοχαρτο το χεντστοκ να μην φενεται η μαρκα (και καλα ειναι παλια φεντερ να δουλευω τους ανηξερους :P) και να τριψω και μερικα σημεια στο σωμα και καλα χτυπηματα.. μετα τα covers απο τους μαγνητες θα τα αφισω για μερες σε τσαι να κιτρινισουν (ισχυει ή με δουλευουν??) και θα βαψω τα ποτενσιομετρα. τι αλλο λετε θα ηταν ωραιο? εχετε δοκιμασει κατι αντιστοιχο? τι να προσεξω? αν δεν πετυχει δεν με πειραζει γιατι δεν μαρεσει η κιθαρα και ετσι οπως ειναι θα κατεληγε θαμμενη στη ντουλαπα.. αμα πετυχει θα την βαλω στον τοιχο. το αποτελεσμα οσον αφορα τα χτηπηματα περιμενω κατι σαν και αυτη http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=22957..

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν πετυχει δεν με πειραζει γιατι δεν μαρεσει η κιθαρα και ετσι οπως ειναι θα κατεληγε θαμμενη στη ντουλαπα..

 

θα μπορούσες απλά να την...    πουλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα, αλλα δεν ειναι σε πολυ καλη κατασταση και θα πιασει τοσα λιγα που καλυτερα να την εχω για μια στις τοσες που θα χρειαστει.. απο την αλλη με εξιταρει η ιδεα να την πειραξω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει αρκετά το εν λόγο relic

http://www.fender.com/features/gilmour/guitar.php

δηλαδή της signature στρατοκάστερ του Gilmour, αλλά, γενικά θεωρώ το relic  επιτηδευμένο και μου δίνει πολύ κακή αίσθηση όταν ξέρω ότι είναι τεχνητό...

 

...Καλα αλλα αμα μου την καρφώσει και κρχίσω τα Relic σε κανά δύο χρονια

μην βαράτε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω σε αυτο που λες ανησυχω και εγω μηπως φαινεται πολυ "φιαχτο".. οποτε μαλλον θα δω σε ποια σημεια εχουν ξεβαψει οι relic και θα τριψω εκει.. παντος κανενας δεν εχει κανει κατι τετοιο να μου δωσει καμια συμβουλη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος κανενας δεν εχει κανει κατι τετοιο να μου δωσει καμια συμβουλη??

Πολλοί εδώ μέσα έχουν κάνει, άμα κάνεις ένα search θα βρείς. Πολλοί έκαναν, αλλά λίγοι πέτυχαν...ένα σωστό relic θέλει πραγματικό μάστορα.

Υπάρχει και εύκολη λύση με εγγυημένο αποτέλεσμα, η κιθάρα βράχος (Rock... ;D ;D), που έχουμε φτιάξει 2 από εδώ μέσα,  θέλεις?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου