Προς το περιεχόμενο

Αλανιαρα....by Michael


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους.Ειμαι  ο Μιχαλης.Θα ήθελα κι εγω με την σειρα μου να αρχισω να ανεβαζω καποια κομμάτια που εχω γραψει ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμε με την μουσικη. Ολα εχουν γραφτεί και παιχτει απο εμενα.Κιθαρα ,μπασσο ,φωνη παιζω εγω.Drums κοπτοραπτικη απο ηχους σαμπλακια κλπ.Πληκτρα  σε καποια βοηθησε ο φιλος μου Νεκταριος και πνευστα σε κανα 2 κομματια που εχω ο φιλος μου ο Κωστας.Ολα εχουν ηχογραφηθεί σπιτι μου σε απλα μηχανηματα και με πολυ ορεξη.Θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε οτι θελετε.Ευχριστω και καλη ακροαση.

ALANIARA.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

;D

Πλάκα είχε Μιχάλη.

Γλυκοχαβαλετζίδικο. Με επιμέρους αντιρρήσεις και επιφυλάξεις αλλά καλό ήταν.

Περισσότερο μου άρεσαν οι πινελιές στο mix. Και υπήρχαν αρκετές.

To sibilance μόνο με ενόχλησε λίγο. Κόψτο λιγάκι στο eq.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Αρχοντοροκαμπίλι; Ακούγεται μιά χαρά, μ' άρεσε. Ανέβασε κι άλλα.

 

Ευχαριστω να σαι καλα

 

;D

Πλάκα είχε Μιχάλη.

Γλυκοχαβαλετζίδικο. Με επιμέρους αντιρρήσεις και επιφυλάξεις αλλά καλό ήταν.

Περισσότερο μου άρεσαν οι πινελιές στο mix. Και υπήρχαν αρκετές.

To sibilance μόνο με ενόχλησε λίγο. Κόψτο λιγάκι στο eq.

 

Θα το κανω ,ευχαριστω πολυ που το ακουσες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλη, επιτέλους και ένα ελληνικό ιδιαίτερο κομμάτι!Είμαι πολύ υπέρ του ελληνικού εγώ, να ξέρεις ;DΟι στίχοι μου άρεσαν πάρα πολύ, πανέξυπνοι και καλογραμμένοι ;)

Από μουσικής άποψης, το θεωρώ ευχάριστο και θα ήθελα κι εγώ να σε ακούσω και σε άλλα κομμάτια.Τώρα που έκανες την αρχή, προχώρα!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλη, επιτέλους και ένα ελληνικό ιδιαίτερο κομμάτι!Είμαι πολύ υπέρ του ελληνικού εγώ, να ξέρεις ;DΟι στίχοι μου άρεσαν πάρα πολύ, πανέξυπνοι και καλογραμμένοι ;)

Από μουσικής άποψης, το θεωρώ ευχάριστο και θα ήθελα κι εγώ να σε ακούσω και σε άλλα κομμάτια.Τώρα που έκανες την αρχή, προχώρα!!! ;)

 

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον το κομμάτι και με περίεργη δομη. και η μίξη στέκεται αρκετά καλά, δεν μου άρεσε τόσο στη φωνή και ειδικά η δεύτερη στο 2ο μισό του πρώτου ρεφρεν που ακούγεται πολύ ξεκάρφωτη. Θα μπορούσες βέβαια να χωρέσεις και ένα μικρο σολάκι πριν το τελευταίο ρεφεν (+30 δευτερόλεπτα ακόμα) γιατί σου μένει κάτι το ανολοκλήρωτο με το γρήγορο τελείωμα το κομματιού, ειδικά όταν ή εισαγωγή κρατάει περίπου 1 λεπτό.

Αυτά . Παντως το ευχαριστήθηκα και θα ήθελα και εγω να ανεβάσεις και αλλα.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον το κομμάτι και με περίεργη δομη. και η μίξη στέκεται αρκετά καλά, δεν μου άρεσε τόσο στη φωνή και ειδικά η δεύτερη στο 2ο μισό του πρώτου ρεφρεν που ακούγεται πολύ ξεκάρφωτη. Θα μπορούσες βέβαια να χωρέσεις και ένα μικρο σολάκι πριν το τελευταίο ρεφεν (+30 δευτερόλεπτα ακόμα) γιατί σου μένει κάτι το ανολοκλήρωτο με το γρήγορο τελείωμα το κομματιού, ειδικά όταν ή εισαγωγή κρατάει περίπου 1 λεπτό.

Αυτά . Παντως το ευχαριστήθηκα και θα ήθελα και εγω να ανεβάσεις και αλλα.

 

Ευχαριστω πολυ για την ακροαση .Γενικα μου αρεσουν οι λιγο τσιμπενες εισαγωγες ειναι αληθεια.Η δευτερη φωνη απλα είναι λιγο ποιο δυνατα απο οτι πρεπει.Ωραιες επισημάνσεις σε ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστο τραγούδι και έξυπνους στίχους!!

 

Ειμαι γνωστος για την εξυπναδα μου !!!! ;D ;D ;D σε ευχαριστώ πολυ που το ακουσες και χαίρομε πολυ που σου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου