Προς το περιεχόμενο

Αλανιαρα....by Michael


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο κομματι για να ξεκινας την μερα σου..Σου φιαχνει τη μερα..Ευρηματικος και πνευματωδης ο στιχος,θα μπορουσε να γινει επιτυχια..η να τραγουδιεται απο τις παρεες..Αυτο ειναι το καλο του ελληνικου στιχου..Κατα την γνωμη μου δεν ειναι απαραιτητο το σολακι,αφου το κομματι ειναι γεματο σχηματακια!Καλή αρχη,Μιχάλη!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιο κομματι για να ξεκινας την μερα σου..Σου φιαχνει τη μερα..Ευρηματικος και πνευματωδης ο στιχος,θα μπορουσε να γινει επιτυχια..η να τραγουδιεται απο τις παρεες..Αυτο ειναι το καλο του ελληνικου στιχου..Κατα την γνωμη μου δεν ειναι απαραιτητο το σολακι,αφου το κομματι ειναι γεματο σχηματακια!Καλή αρχη,Μιχάλη!! ;)

 

Γεια σου ρε Θοδωρή και μονο που ξεκινας με το τραγουδι μου την ημερα σου φτάνει για να μου φτιάξεις εμενα το μήνα μου !!!! ;D ;D  Σε ευχαριστω για την επισήμανση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπα ρε,μου αρεσε!πολυ ωραιο ειναι,απλο κ ευθυμο!Κ το ριφακι ωραιο

:-X :-X Σώπασα !!!! ;D ;D πραγματικα αυτο ήθελα ,απλα πραγματακια και αναλαφρα.Σε ευχαριστω που το άκουσες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω. ;D

 

Η εισαγωγη καλο θα ηταν να ξεκιναγε απο το 22'.

 

Η κιθαρα να ηταν πιο χαμηλα.

 

Η φωνη πιο μπροστα, γιατι δεν την ακουγα καλα.Γεραματα. ;D

 

Μου θυμησε το τεμπο Madness και ska.      Kαλο. 8)

 

Στο refrain δεν μου αρεσε τα "κύκλωματά και όνοματά"

Βαλε αλλες λεξεις για ομοιοκαταληξια.Μου ακουγοταν ασχημα.

 

Στο 2.25 την αλλαγη που κανεις θα προτιμουσα κανενα σολο, π.χ. σαξοφωνο.

Και μου κανει κοιλα απο εκει και περα και χανεται τελειως η ομοιοκαταληξια.

 

Θα προτιμουσα επαναληξη του refrain, το οποιο ομως να ηταν ιδιο απο στιχους παντου.

 

Οπως καταλαβαινεις, αυτα θα εκανα εγω, εαν ηταν δικο μου το κομματι και ειναι καθαρα δικες μου αποψεις.Περι ορεξεως ..... :P

 

Παντα καλοπροαιρετα και με συμπαθεια.

 

Καλη συνεχεια.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω. ;D

 

Η εισαγωγη καλο θα ηταν να ξεκιναγε απο το 22'.

 

Η κιθαρα να ηταν πιο χαμηλα.

 

Η φωνη πιο μπροστα, γιατι δεν την ακουγα καλα.Γεραματα. ;D

 

Μου θυμησε το τεμπο Madness και ska.      Kαλο. 8)

 

Στο refrain δεν μου αρεσε τα "κύκλωματά και όνοματά"

Βαλε αλλες λεξεις για ομοιοκαταληξια.Μου ακουγοταν ασχημα.

 

Στο 2.25 την αλλαγη που κανεις θα προτιμουσα κανενα σολο, π.χ. σαξοφωνο.

Και μου κανει κοιλα απο εκει και περα και χανεται τελειως η ομοιοκαταληξια.

 

Θα προτιμουσα επαναληξη του refrain, το οποιο ομως να ηταν ιδιο απο στιχους παντου.

 

Οπως καταλαβαινεις, αυτα θα εκανα εγω, εαν ηταν δικο μου το κομματι και ειναι καθαρα δικες μου αποψεις.Περι ορεξεως ..... :P

 

Παντα καλοπροαιρετα και με συμπαθεια.

 

Καλη συνεχεια.

 

 

Καταρχην ευχαριστω που ασχοληθηκες ,γενικα δεν γραφω με στανταρ του στυλ εισαγωγη  κουπλε ρεφρεν σολο κουπλε ρεφρεν φιναλε .Δεν μου αρεσει η δομη και τα στανταρ.Στα περισσοτερα τραγουδια μου δεν υπάρχει δομη γιατι δεν μ αρεσει.Αντιθετα μου αρεσει να κανω αλλαγές εστω και ασχετες αρκει να μου κολαει εμενα στο αυτι.Σολο δεν ηθελα να βαλω γιατι οταν το προσπαθησα δεν ειχα κατι αξιολογο να πω οποτε δεν ηθελα να φλυαρήσω .Ειναι πως θα μου κατσει.Συνηθως τα σολα μου ερχονται κατευθειαν στο μυαλο και στα χερια και παιζω συγκεκριμένες μελωδιες .Στα μονιτορ τα δικα μου και 2 φιλων που το ακουσαμε ακουγαμε καλα την φωνη ,λιγο χαμηλα σε καποια σημεια επειδη την κάλυπτε  η δευτερη αλλα οταν το εφτιαξα μου αρεσε ετσι.Μην ρωτας γιατι ,εχω περιεργα γουστα. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαβαλετζίδικο κομματάκι , καλοδουλεμένο . Η φωνή θέλει λίγη σουλούπωμα . Ίσως λίγο eq για να βγεί πιο μπροστά . Ίσως λίγο pan η wah wah κιθάρα για να μην την μπερδεύει-καλύπτει τόσο  . Και θα συμφωνήσω και εγω οτι οι δεύτερες πρέπει να παν λίγο πιο πίσω .

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαβαλετζίδικο κομματάκι , καλοδουλεμένο . Η φωνή θέλει λίγη σουλούπωμα . Ίσως λίγο eq για να βγεί πιο μπροστά . Ίσως λίγο pan η wah wah κιθάρα για να μην την μπερδεύει-καλύπτει τόσο  . Και θα συμφωνήσω και εγω οτι οι δεύτερες πρέπει να παν λίγο πιο πίσω .

 

Thanks για την ακροαση και για τις επισημάνσεις σου.Καλες γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χευ και απο μενα!

γενικα μονο θετικα εχω να πω, μιας και ειναι πολυ του γουστου μου το κομματακι!

η φωνη εχει γραφτει καλα και σε κερριζει!

θετικη εντυπωση μου εκαναν και τα θεματακια με το τρεμολο στις κιθαρες!

κανω κατι ανακαταταξεις στο στουντιο μου και το ειχα βαλει να παιζει στο ριπιτ συνεχως.....!!!!! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αλλαζα παρολα αυτα κατι, θα ηταν στην χροια της κιθαρας που παιζει τις μελωδιουλες απο την αρχη ως το 0,21!

λατρεψα την μελωδιουλα που μπαινει στο 0,27 ομως!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου