Προς το περιεχόμενο

γεια σας - by saro


saro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ειμαι σχετικα νεος στο χωρο τις μουσικης

ανεβασα ενα κοματι και θελω να μου πειτε γνωμες για την μιξη του κοματιου και συμβουλες για να βελτιωθω! ευχαριστω πολυ!

το κοματι ειναι χιπ χοπ!

Saro_-_1_Kouple.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα ήταν να αλλάξεις τίτλο για να τραβήξεις λίγο παραπάνω την προσοχή... (να καταλαβαίνουμε και περί τίνος πρόκειται).

Λοιπόν ωραία παραγωγή (μου θυμίζει λίγο τον ΜΕΓΑ ή και τον ΗΡΩΑ)... Και ωραίος στίχος... Φαντάζομαι είναι sample το όλο θέμα γιατί εκεί που πέφτει το scratch κόβεται απότομα δυστυχώς.. Το μπάσο θέλει λίγο προσοχή (πολύ απότομα ξεκινάει και κόβεται βρε αδελφέ) και κοίτα και το hihat γιατί δεν ακούγεται καθόλου. Γενικά τα drums δεν είναι ευκρινή. Ωραίο το θέμα με το πιανάκι αλλά θέλει λίγο πιο χαμηλά γιατί ψιλοσκεπάζει την φωνή. Επίσης όταν μπαίνει το scratch η φωνή χαντακώνεται ΠΟΛΥ απότομα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι δεν παει καλα!

ποτε δεν εχω συμφωνησει τοσο πολυ με τον funky_bassman! ;D ;D

 

ξαναλεω λοιπον και εγω!

πολυ δυνατο το πιανακι!

πραγματι το χαιχατ θελει να παει λιγο πιο ψηλα σε ενταση!

με το μπασο εγω δεν παρατηρησα καποιο προβλημα!

οι στιχοι ειναι συμπαθητικοι!

φανταζομαι δεν ειναι ολοκληρο το κομματι ε?

αν πραγματι ισχυει ανεβασε το ολο!

 

για πρωτη προσπαθεια ειναι αρκετα καλη!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πραγματι πρεπει να αλλαξεις τιτλο σε κατι πιο σχετικο!

αν και το ''γεια σας'' ειναι καλο μαρκετινιστικο κολπο!

θα μπουν καμποσοι να το διαβασουν! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι δεν παει καλα!

ποτε δεν εχω συμφωνησει τοσο πολυ με τον funky_bassman! ;D ;D

Είναι μέχρι να συνηθιστούμε... (παίζει βέβαια να φταίει ότι είναι και βράδυ και νυστάζεις... Σκέψου το!!!  ;D :P )

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θα ανεβασω και αλλο ενα κοματι να μου πειτε γνωμες!

το κοματι το εχω γραψει με το group μου για τον αλεξη γρηγοροπουλο!

αλλα τελος σπαντων θελω να μου πειτε γνωμες περι μιξης!

ευχαριστω!

Dolofonoi_-_Stixourgiko_Pandaimonio.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αυτό το κομμάτι το είχα τσεκάρει youtube νομίζω... Τον στίχο δεν θα τον σχολιάσω γιατί δεν επιτρέπονται οι πολιτικές κουβέντες. Ωραίοι στίχοι πάντως... Στο θέμα μας... Γενικά μάλλον πρέπει να ξεφύγετε λίγο από αυτόν τον ήχο bells γιατί θα καταλήξετε σαν τους Active Member που δεν ξέρουν ότι υπάρχουν και άλλοι ήχοι στην ακουστική... Πάλι θέλει πιο χαμηλά πάντως το όργανο γιατί σκεπάζει τις φωνές dude... Επίσης οι ανάσες σας θέλουν λίγο δουλειά... (διακρίνω επιρροές από μήδε???) Και το μπάσο let it ring βρε παιδί μου... Τόσο κοφτά πια? Το πανάρισμα της φωνής θα το ήθελα λίγο πιο "σωστό" σε στυλ ο 2ος MC να σκάει από μόνο δεξιά ή μόνο αριστερά... Επίσης οι δυναμικές δεν είναι είναι και τόσες καθαρές... Δηλαδή 1-2 scratch πριν το ρεφραίν ή κάτι να σε εξειτάρει πριν χωθεί το ρεφραίν. Η μουσική είναι πολύ μονότονη... Και κοιτάξτε για κάποιο άλλο ήχο από ταμπούρο γιατί αυτός είναι πολύ τσικι τσικι. (προς το τέλος θα γούσταρα κάνα eq στη φωνή που να έχει μόνο Middle Frequencys ώστε να ακούγεται σαν να είναι από τηλέφωνο και να σκάνε οι άλλοι 2 MC για να δώσουν δυναμική.. Να της πετάγατε και ένα Flanger και θα ήταν μαμώ)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο παλι μου φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο και σε επιπεδο παραγωγης και σε επιπεδο στιχων!

θες να μας δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες?

που γραφετε?

πως?

οτι ακουμε ειναι σαμπλς?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου