Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Μαγνήτη...


kafetzis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,έχω μία κιθάρα τύπου sg και θέλω να αλλάξω τον bridge μαγνήτη με έναν dimargio.Όλα καλά και όμορφα,μέχρι που μου ήρθε αυτή η απορία.Έχει σημασία το πως θα βάλω τον μαγνήτη??Και αν έχει (που λογικά έχει) πως ξέρω ποιος είναι ο σωστός τρόπος να τον βάλω?(όταν λέω πως θα βάλω τον μαγνήτη εννοώ ποια σειρά πόλων θα κοιτάει τα κλειδιά,αν καταλάβατε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι στον ΤΖ δεν παίζει μεγάλο ρόλο πώς θα τον τοποθετήσεις. Μπορεί να κάνω λάθος. Ας με διορθώσουν οι εμπειρότεροι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τον βρήκα το τρόπο αλλά τώρα έχω άλλο πρόβλημα.Με τον επιλογέα στη μέση (δηλαδή παίζοντας και με τους 2 μαγνήτες) υπάρχει σοβαρή μείωση της έντασης!Κάποιος μαγνήτης είναι out of phase σωστά?Αν όντως ισχύει τι κάνω για να το φτιάξω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μαγνήτης είναι out of phase σωστά?

 

Όχι...

 

Αν τον βάλεις "σωστά" (δεν έχω καταλάβει αν έχει σωστό και λάθος αυτός ο μαγνήτης βέβαια) δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου