Προς το περιεχόμενο

Αγορά Μπάσου απο Εξωτερικό. (Και άλλες απορίες... Need help!)


Voliminal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόοοον guys.. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το πρώτο μου μπασάκι και συγκεκριμένα ψάχνομαι για Ibanez SR.

 

Πάιζω metal/metalcore, και το μπασάκι θα πέσει πολύ σε κούρδισμα (B, F#, B, E)

 

Είχα βρει ένα SR600 σε BKF απο αμερική στα $650 με μεταφορικά.

 

Αλλά ΜΕΤΑ σκέφτηκα οτι υπάρχει και ο εκτελωνισμός.....

 

Θα μου το στελνε με USPS

 

Ρώτησα τον τύπο μήπως γίνεται να το στείλει σαν gift και μου είπε οτι μπορεί αλλά αν σταλεί έτσι δεν θα μπορεί να το ασφαλίσει και σε περίπτωση που γίνει κάτι....

 

1)Η ασφάλιση σε καλύπτει μόνο στο αν χαθεί το αντικείμενο? ή και σε τυχών ζημιά?

 

2)Γενικά τα ασφαλισμένα απλά τα προσέχουν πιο πολύ? Αμα είναι έτσι απλά να δηλώσουμε μικρότερη αξία για ασφάλιση. Έχετε ακούσει ποτέ ασφαλισμένο δέμα να χάνεται και μετά να αποζημιώνεσαι?

 

Πήγα στον Τρίμη και έπαιξα λίγο με το SR700 για να δω πως περίπου θα είναι το SR600, μιας και δεν το είχε. Αλλά είχε το SR605 σε NTF.

 

Το 700 ήταν πολύ σωστό μπασάκι. Το πιο σωστό απο αυτά που έπαιξα (SR400, SR605, BTB670)

 

Εύκολο και ελαφρύ.

 

Αλλά ρε γαμώτο.. Δεν είμαι σίγουρος αν θέλω Light Ash στο Body.... (που έχει το SR600 ενώ τα άλλα SR έχουν mahogany και το 700 maple με mahogany)

 

Σε εμφάνιση το SR600 BKF είναι αυτό που μου κλίκαρε απο την αρχή.. Και απο την αρχή αυτό θέλω!

 

Ο τρίμης το 700 το δίνει με μετρητά 650 μου πε. Θωμάς το χει 622.

 

Το 600 απο αμερική στην χειρότερη με εκτελωνισμούς και όλα έρχεται στα 550...

 

Έχω μπερδευτεί πολύ...

 

 

Δεν ξέρω τι να πάρω και απο πού...!

 

Άμα το 700 ήταν μαύρο παίζει να το τσιμπούσα τώρα.....

You cannot kill what you did not create

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τον Τρίμη. Για 100 διαφορά βλέπεις τι παίρνεις, το παίρνεις άμεσα, το παίρνεις σεταρισμένο και με τη δικαιολογία "πάω τσάρκα στη Τρικούπη" θα του τα σπας εσαεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρι κουμπί πάνω δεξιά  ;)

 

και

 

http://www.usps.com/international/deliveryoptions.htm

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βρει ένα SR600 σε BKF απο αμερική στα $650 με μεταφορικά.

 

Αλλά ΜΕΤΑ σκέφτηκα οτι υπάρχει και ο εκτελωνισμός.....

 

Θα μου το στελνε με USPS

 

Ρώτησα τον τύπο μήπως γίνεται να το στείλει σαν gift και μου είπε οτι μπορεί αλλά αν σταλεί έτσι δεν θα μπορεί να το ασφαλίσει και σε περίπτωση που γίνει κάτι....

 

1)Η ασφάλιση σε καλύπτει μόνο στο αν χαθεί το αντικείμενο? ή και σε τυχών ζημιά?

 

2)Γενικά τα ασφαλισμένα απλά τα προσέχουν πιο πολύ? Αμα είναι έτσι απλά να δηλώσουμε μικρότερη αξία για ασφάλιση. Έχετε ακούσει ποτέ ασφαλισμένο δέμα να χάνεται και μετά να αποζημιώνεσαι?

 

 

το θεμα εχει συζητηθει 3000 φορες

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, το ποστ του superfunk ήταν πολύ κατατοπιστικό.

 

Τώρα θα ήθελα γνώμες για τα μπασάκια.(γιατί δεν έγραψα μόνο για την αγορά αν είδατε ^_^ )

 

Επίσης η τιμή του μπάσου είναι $600, μου είπε για Ελλάδα $650. Άμα ζητήσω και EMS θα μου ζητήσει παραπάνω?

You cannot kill what you did not create

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη κουραζεσαι παρτο απο εδω,για 100 ευρω ειναι κριμα να φας τετοια ταλαιπωρια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη κουραζεσαι παρτο απο εδω,για 100 ευρω ειναι κριμα να φας τετοια ταλαιπωρια.

 

Το 600 δεν υπάρχει Ελλάδα.

 

Και γιατί το λες έτσι? Άλλοι κάνουν αγορές απ'έξω για να γλιτώσουν πολύ λιγότερα λεφτά. Γιατί ταλαιπωρία?

You cannot kill what you did not create

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τριμης τα φερνει,πηγαινε με μετρητα να δεις ποια ειναι η καλυτερη τιμη που θα σου κανει.

 

Αλλοιως αν το φερεις απο ΗΠΑ  θα πληρωσεις ολα αυτα τα καπελλα που αναφερω στο αρθρο μου & φυσικα θα το παραλαβεις σε κανα μηνα μια και τα Χριστουγεννα ξεχνας τη λεξη "express"

 

Επίσης η τιμή του μπάσου είναι $600, μου είπε για Ελλάδα $650

 

τοτε ειναι απατεωνας (αν σου βαζει αλλη τιμη αγορας επειδη εισαι Ελληνας,εκτος κι αν εννοεις οτι βαζει και τα μεταφορικα μεσα )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τριμης τα φερνει,πηγαινε με μετρητα να δεις ποια ειναι η καλυτερη τιμη που θα σου κανει.

 

Αλλοιως αν το φερεις απο ΗΠΑ  θα πληρωσεις ολα αυτα τα καπελλα που αναφερω στο αρθρο μου & φυσικα θα το παραλαβεις σε κανα μηνα μια και τα Χριστουγεννα ξεχνας τη λεξη "express"

Ήμουν στον Τρίμη χθες για καμια ώρα.. Το 600 το είχε μονο σε πεντάχορδο και όχι σε μαύρο. (Τα έγραψα και πιο πάνω)

Η καλύτερη τιμή που μου είπε για το 700 με μετρητά ήταν 650. Λες να μπορώ να κατεβάσω κι άλλο?

You cannot kill what you did not create

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου