Προς το περιεχόμενο

Smack my bitch up ----> reverse engineering


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΑ ΣΠΑΣΕ!!!

 

όπως βλέπετε και στο παραπάνω video, είναι τόσο απλό να δημιουργηθεί ένα τέτοιο κομμάτι {που σιγά το κομμάτι δλδ}... περίπου δέκα λέπτα και ..."έτοιμοσ ο φόντας!"

 

:P

 

ευχαριστούμε shadowalker!

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

WrTsXxx: Δεν είναι ΤΟΣΟ απλό. Πρώτον ΤΟΤΕ δεν υπήρχαν όλα αυτά, ούτε oi prodigy το φτιάξανε στο Ableton Live, με τα Waves, κλπ.

Δεύτερον δεν είναι το πόση ώρα είναι, αλλά το πόσο κάνει κανείς για να το σκεφτεί. Όταν βγήκε το κομμάτι, όλος ο κόσμος έμεινε με ανοιχτό το στόμα! Είναι η φαντασία να κάνεις κάτι "καινούριο" (<-"" έτσι;)

 

Καλό βίντεο, διδακτικό, δε νομίζω να ήταν ακριβώς έτσι τα πράγματα τότε, και επιπλέον το πήγε αλλού το κομμάτι (άλλα αισθητικά, άλλα για άλλα... ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδατε πόσο δύσκολο είναι να φτιαχτεί αυτό το είδος της μουσικής (σοβαρά). Πρέπει να κάνεις τα χίλια-μύρια...δεν παίρνεις απλά μια κιθαρίτσα...και γρουτσου-γρούτσου. Αυτά είναι!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο στο τυπάκι αλλά προπάντων ΜΠΡΑΒΟ στον Liam.!!!

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WrTsXxx: Δεν είναι ΤΟΣΟ απλό. Πρώτον ΤΟΤΕ δεν υπήρχαν όλα αυτά, ούτε oi prodigy το φτιάξανε στο Ableton Live, με τα Waves, κλπ.

Δεύτερον δεν είναι το πόση ώρα είναι, αλλά το πόσο κάνει κανείς για να το σκεφτεί. Όταν βγήκε το κομμάτι, όλος ο κόσμος έμεινε με ανοιχτό το στόμα! Είναι η φαντασία να κάνεις κάτι "καινούριο" (<-"" έτσι;)

 

Καλό βίντεο, διδακτικό, δε νομίζω να ήταν ακριβώς έτσι τα πράγματα τότε, και επιπλέον το πήγε αλλού το κομμάτι (άλλα αισθητικά, άλλα για άλλα... ;))

 

Εγώ δεν έμεινα με ανοιχτό το στόμα. Αντίθετα μάλιστα. Με απολύτως κλειστό... Όσο για το αν υπήρχε το Ableton τότε, όχι δεν υπήρχε, αλλά κάτι τέτοια κόλπα τα έκανα με την Amiga το 1991...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έμεινα με ανοιχτό το στόμα. Αντίθετα μάλιστα. Με απολύτως κλειστό... Όσο για το αν υπήρχε το Ableton τότε, όχι δεν υπήρχε, αλλά κάτι τέτοια κόλπα τα έκανα με την Amiga το 1991...

 

Για δείξε μας τι έχεις φτιάξει...εκτός και εαν είσαι μόνο λόγια.

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο wrtssxxx (το πέτυχα; ) ειρωνεύεται :p

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

 

Νικόλα, με παρεξήγησες.

 

Εύη, ENA "S".. πόσες φορές θα το πούμε;  :P

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείξε μας τι έχεις φτιάξει...εκτός και εαν είσαι μόνο λόγια.

Το ότι πιστεύεις ότι μπορεί να έχω ακόμη την Amiga από το 1991 - και πολύ περισσότερο ότι έχω κρατήσει αυτά που είχα γράψει - είναι αστείο. Άλλωστε για πλάκα τα έκανα. Που να ξερα...

Το ότι είμαι μόνο λόγια είναι, άλλωστε, γνωστό στους παροικούντες το Noiz. :)

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου