Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ καθυστερησεις....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

θα θελα να ρωτησω τις εμπειρίες σας κατα προτίμηση οχι πολυ παλια με τα ΕΛΤΑ

 

Περιμενω ενα βιβλιο απο Αγγλια ,σταλθηκε 14/06/14 απλό Royal Mail.

Δυστυχως μεχρι σημερα δεν το εχω παραλάβει.Εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως έχει χαθεί

Το κόστος δεν ειναι ιδιαιτερα μεγάλο αλλα ειναι απο τα βιβλία που θελω σαν τρελλός να διαβασω και πιο πολύ μου τη σπάει αυτό παρά η ενδεχομενη απώλεια.

 

Δεν εχω και καμμία εκτίμηση στα Ελτα να το πω και αυτό κ βρηκα την ευκαιρία να γκρινιάξω.αλλα ειναι τοσες μερες....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβάνω συνέχεια δέματα από χώρες ΕΕ μέσω ΕΛΤΑ, τα τελευταία 5-6 χρόνια. Παρά τις κάποιες μετρημένες καθυστερήσεις, ποτέ δε χάθηκε προϊόν, ούτε παρέλαβα κάτι που να είχε σημάδια κακομεταχείρισης. Λίγη υπομονή και όλα θα πάνε καλά.

 

Στα ΕΛΤΑ για ποιον ακριβώς λόγο δεν έχεις εκτίμηση; Σε ρωτώ γιατί όταν ήρθα σε επαφή με Royal Mail για μια συναλλαγή, μου ανέφεραν ότι τα ΕΛΤΑ θεωρούνται πανευρωπαϊκά εξαιρετικοί handlers, και το ποσοστό καταγγελιών και αιτήσεων ασφαλιστικών αποζημιώσεων κατά των ΕΛΤΑ είναι μηδαμηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υπάρχουν διάφορες "εκφράσεις" των ΕΛΤΑ. Από αυτούς, έχω μιαν εντύπωση ότι το πρόβλημα σου ξεκινάει από τους διανομείς. Τουλάχιστον εδώ πέρα στο Γέρακα το πρόβλημα είναι σαφέστατα οι διανομείς: Έχουν να καλύψουν μια τεράστια περιοχή και δε φτάνουν τα άτομα. Οπότε περνάνε μία φορά την εβδομάδα και αυτό αν...

 

Το καλοκαίρι μάλιστα (μιας και έχουμε καλοκαίρι) το πράγμα πάει κάθε 2 εβδομάδες...

 

αν όλα σου τα γράμματα έχουν αργήσει, όλα καλά. Αν όχι περιμενε λίγο ακόμη και μετά μίλα με το μαγαζί που το πήρες, μπας και έχουν κάποια ασφάλεια διαρκείας σε ισχύ με τα ταχυδρομεία και μπορούν να σου το ξαναστείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφορες "εκφράσεις" των ΕΛΤΑ. Από αυτούς, έχω μιαν εντύπωση ότι το πρόβλημα σου ξεκινάει από τους διανομείς. Τουλάχιστον εδώ πέρα στο Γέρακα το πρόβλημα είναι σαφέστατα οι διανομείς: Έχουν να καλύψουν μια τεράστια περιοχή και δε φτάνουν τα άτομα. Οπότε περνάνε μία φορά την εβδομάδα και αυτό αν...

 

Το καλοκαίρι μάλιστα (μιας και έχουμε καλοκαίρι) το πράγμα πάει κάθε 2 εβδομάδες...

 

αν όλα σου τα γράμματα έχουν αργήσει, όλα καλά. Αν όχι περιμενε λίγο ακόμη και μετά μίλα με το μαγαζί που το πήρες, μπας και έχουν κάποια ασφάλεια διαρκείας σε ισχύ με τα ταχυδρομεία και μπορούν να σου το ξαναστείλουν.

 

δεν τα εμπιστεύομαι ούτε ελαχιστα.δεν εχω προσψπικό λόγο ,αλλα ΑΥΤΗ ειναι η αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου