Προς το περιεχόμενο

θελω κιθαρα.βοηθεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω μια ηλ. κιθαρα.παιζω 5 χρονια κλασσικη αρα δεν θα ειμαι και ο ποιο αρχαριος στην ηλεκτρικη πιστευω.αλλα δεν ξερω τι να παρω .???.ακουω γενικα ροκ αλλα θελω να ερμινευω τα παντα.η τιμη να ειναι περιπου 350-500.τι να κανω?αα και απο που να την αγορασω? μενω αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα.

 

θα προτεινα να ριξεις μια ματια στο www.thomann.de και συγκεκριμένα στους οδηγους ογορας που εχει, για να παρεις μια πρωτη ιδεα:

 

http://www.thomann.de/gr/onlineexpert_90.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να ερμηνεύεις τα πάντα, θα σου πρότεινα να πάρεις μια στρατ, πάρα πολλοί τις θεωρούν το πλέον all-round όργανο

 

με το κονδύλι σου παίρνεις μια fender squier affinity strat και ένα αρκετά μεγάλο solid state ενισχυτή ή ακόμη κι έναν λαμπάτο 15άρη  (επίσης συχνά-πυκνά σκάνε λαβράκια στις αγγελίες)

 

σε ψιλονιώθω αφού κι εγώ έχω κάνει 5 χρόνια κλασσική, ωστόσο το πέρασμα στην ηλεκτρική δεν ήταν στρωμένο με ροδοπέταλα, εύχομαι εσύ να πας καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μου ειπαν φιλοι πως αφου παιζω τοσα χρονια κλασσικη να παρω μια ακριβουτσικη ηλεκτρικη για να την κρατησω και να μην την αλαξω αμεσως.δικιο εχουν?350-500 καλα ειναι?απο ενισχυτη τι παιζει για μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα είναι καλύτερο να ξεκινήσεις με μια φτηνότερη κιθάρα να δεις πώς σου κάθεται το άθλημα και αργότερα όταν διαμορφώσεις γνώμη να πάρεις κάτι καλό και ψαγμένο από σένα πλέον

 

στα 350-500 Ε οι επιλογές είναι πολλές, αν θες να πάρεις ουσιαστικές προτάσεις θα πρέπει να προσδιορίσεις κάπως τον ήχο που ζητάς, τόσο σε κιθάρα όσο και σε ενισχυτή

 

ποιοί κιθαρίστες σε "εξιτάρουν"; ποια κομμάτια/άλμπουμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ακουω rock.αν παρω φθινη τωρα μετα δεν θα εχω λεφτα για αλλη  :'(.για αυτο ψαχνω 350-500.θελω να ερμηνευω τα παντα κυριως ροκ.ακουω απο red hot chili peppers μεχρι iron maiden(τωρα τελευταια ψαχνομαι με το metal  αλλα δεν φευγω απ τις ριζες μου)επισης ακουω system of a down,scorpions και πολλα αλλα.δεν βγαζεις ακρη με εμενα ακουω τα παντα.για αυτο θελω κιθαρα για ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου