Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για κιθαριστικό εξοπλισμό


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου δουλευεις σε υπολογιστη, παρε κατι με USB για να γραφεις ανετα και να μη μπλεκεσαι με καρτες ηχου, latency, και αλλα τετοια ωραια για το live ηχο. Αν θες και πεταλι δες το G2.1U μιας και διαλεξες ZOOM.

 

Επειδη απο αλλου ξεκινησε και αλλου πηγε το θεμα, μιλαμε πλεον για modelling εφε και οχι για απλα πεταλακια. Αυτα εξομοιωνουν γνωστους ενισχυτες και εφφε (καποια και κιθαρες) και μπορεις να φτιαξεις και οτι ηχο θες. Audio output εχουν ολα, και τα περισσοτερα υποστηριζουν ειτε εξοδο σε ενισχυτη, ειτε τελικη εξοδο για ηχογραφιση οπουδηποτε (οπου και εκει κανουν modelling διαφορων παραματρων). Αν εχεις και USB interface θα σου κανει τη ζωη πολυ πιο ευκολη για ηχογραφιση σε PC συγκεκριμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλή περίπτωση είναι η νέα σειρά της digitech  με looper  και usb που σίγουρα θα σου χρειαστούν.

Δείγματα ηχητικά υπάρχουν άφθονα στο youtube.

http://www.dv247.com/guitars/digitech-rp155-guitar-multi-effects-processor--62676.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να περιοριστώ στις δύο πεταλιέρες που προανέφερα,τη zoom g1xn και τη Behringer v-amp3.Ποια από τις δύο έχει καλύτερη ποιότητα ήχων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις περιοριστεί σε μόλις δύο, δεν έχεις παρά να τις δοκιμάσεις με τα αυτιά σου, με το δικο σου εξοπλισμό

 

είναι αρκετά υποκειμενικό το θέμα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το Vamp 2 και στη θέση σου θα πρότιμούσα το Vamp3 με κλειστά τα μάτια.

Έχει πολλούς και αρκετά ποιοτικούς ήχους και σου δίνει μαζί και κάρτα ήχου και είναι

και τσάμπα.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά,αγόρασα το v-amp3 της Behringer.

Το πρώτο σχόλιο που μπορώ να κάνω είναι γουάου!Δε νομίζω πως ένας αρχάριος κιθαρίστας χρειάζεται κάτι περισσότερο στο ξεκίνημά του.Για μένα είναι ήδη αρκετά περίπλοκος ο χειρισμός του και το πλήθος των εφέ που προσφέρει είναι τουλάχιστον ικανοποιητικό.Περιέχει δικό του software και κάρτα ήχου για ηχογραφήσεις στο pc και μου κόστισε μόνον 90 ευρώ.Την αγορά την έκανα από κατάστημα της πόλης μου(Θεσ/νίκη) και η τιμή είναι χαμηλότερη από Thomann(95E) και dv247(92E) τη στιγμή που γράφω αυτό το μνμ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όου ντίαρ...

 

κάποιος ακολούθησε την πρότασή μου στο φόρουμ....  :D

 

είμαι βαθύτατα συγκινημένος...  :'(  :'(  :'(

 

καλή συνέχεια φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx mate!

Πιστεύω πως η πρότασή σου ήταν η πιο value for money deal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx mate!

Πιστεύω πως η πρότασή σου ήταν η πιο value for money deal..

 

Value4money is my middle name   8)

 

περίμενε να δεις τι δυνατότητες θα έχεις με τα κιθαριστικά λογισμικά μέσα από την USB

 

όταν θα μπεις στο Revalver και θα αλλάξεις λάμπα στον 6505, ένα καυτό δάκρυ θα κυλήσει στο αριστερό σου μάγουλο, πάω στοίχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου