Προς το περιεχόμενο

αιρετική άποψη πειρατικών cd


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το πω απλά, κυνικά και ωραία.

 

Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική επιχείρηση!

Τελεία και παύλα.

 

Όσοι έχουν συνδέσει τη μουσική με το πορτοφόλι τους και κατά συνέπεια με τον καπιταλιστικό τρόπο παραγωγής της μουσικής - καλά να πάθουν -!!!

 

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι μαύροι να μας θυμίζουν κάτι από παλαιότερες εποχές - εποχές με αντιγραμμένες κασέτες που έκαναν πάσες από χέρι σε χέρι κλπ

¶λλωστε τα cd ποτέ δεν τα χώνεψα… αφού ο κάθε πού*στ*ης επιχειρηματίας αποφάσισε να πετάξει το «πανάκριβο» βινύλιο και να τα κυκλοφορούν όλα σε cd καλά να πάθουν και πάλι…

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

AYTOS ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

 

Συμφωνώ απλα όμως αυτός που είναι επαγγελματίας μουσικός και δνε είναι ολοι τους δάσκαλοι στα ωδεία αλλά είναι performers εγκληματεί κατα της τέχνης;

 

Δεν λέω για αυτούς που προσπαθου να γίνουην εφοπλιστές απο τη μουσική. Αυτοί είναι οι μεγαλύτεροι κάφροι κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω άν υπάρχει τι και πως και πότε σχετικα με τη μουσική κίνημα όπως με τους υπολογιστές για free software.

 

Τωρα με τί κίνητρα μπορεί κατι τέτοιο να γίνει και ποιές θα είναι οι απολαβές του επαγγελματία μουσικού σε μια τέτοια περίπτωση δεν ξέρω.

 

Επίσης κάποτε πρίν από κανα δυό χρόνια είχαν πέσει στα χέρια μου CD's τα οοια ήταν laserlocked για να μην μπορεί κανείς να τα αντιγράψει. Και φυσικά παίζαν μόνο σε CD deck και πουθενά αλλού. Ακόμα και σε CD αυτοκινίτου βγάζανε λάθος. Τι έχετε να πείτε για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗ!!!!

 

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΚ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΥΡΩ

 

ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΣΑΒΒΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΔΕ ΕΝΟΣ CD ΣΤΑ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ ΜΑΡΤΥΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΧΙΤΑΚΙ. ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΤΑ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ?

/quote]

 

 

Το the Wall των Pink Floyd το έχω πετύχει σε πειρατές. Αυτό μήπως είναι άχρηστο ή δίσκος του ενός κομματιού ή μήπως δεν είανι συλλεκτικό;

 

Απλά είναι σπάνιο να πετύχεισ κάτι τέτοιο και συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόποσ να φάει ο γιός μου το γαϊ όταν δεν το τρώει είναι να του βάλω για τημωρία να ακούσει .... Μπουγά :lol:

 

Ασε που δεν έχω ούτε ένα τόσο δά mp3. Που να ξοδεύω megabytes στους δίσκους μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου