Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι αυτό το τραγούδι?


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λύστε μου μια γρήγορη απορία όποιοι γνωρίζετε!

[flash=200,200]

 

 

ποιο είναι το τραγούδι στο 3:13?

της Taylor Swift πρεπει να είναι...

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο τόπικ συνεχίζω σε αυτό. Ξέρετε πως λέγεται αυτό το τραγούδι ; Είναι γ@$#%%%@το!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ ανοίγω άλλο thread.

 

Δεν περιμένω πολλά αλλά ας δοκιμάσουμε τους γνώστες του forum.

 

Γύρω στο 1988-89 έγραψα σε μία κασσέτα μία λίγο παράξενη version του  Many a tear have to fall (Tommy Edwards) η οποία ήταν πολύ γρήγορα παιγμένη και ξεκίναγε μόνο με φωνή με συνεχή επανάληψη της λέξης many (many many many many many many a tears have to fall - και εδώ μπαίνει η μουσική για το υπόλοιπο τραγούδι).

 

Ήμουν πεπεισμένος ότι η version ήταν από τους The The αλλά τσεκάροντας όλη τη δισκογραφία τους (και τα 45άρια) δεν το βρήκα πουθενά.

 

Αν κάποιος γνωρίζει την version αυτή, θα το εκτιμούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν το μοιραζόταν μαζί μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas

 

Το τραγούδι λέγεται It's All In the Game οπότε γι'αυτό δυσκολεύτηκες να το βρεις.

 

Δες αν είναι αυτό:

 

Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις με τον κανονικό τίτλο στο youtube.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas

 

Το τραγούδι λέγεται It's All In the Game οπότε γι'αυτό δυσκολεύτηκες να το βρεις.

Ναι, έχεις δίκιο, λάθος μου όπως το ανέφερα. Και με αυτή την ονομασία το έχω ψάξει.

Και στα recordings που έχουν γίνει σε αυτό http://en.wikipedia.org/wiki/It%27s_All_in_the_Game_%28song%29 αλλά και στο allmusic αλλά δεν βρήκα πουθενά τους The The (που τελικά μάλλον δεν θαναι και το θυμάμαι λάθος) αλλά και πουθενά δεν έχω ξανακούσει αυτή την (εναλλακτική) version.

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου