Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών pls δώστε προτάσεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.Σκέφτομαι από καιρό να αλλάξω τους μαγνήτες στην ηλεκτρική.Έιναι yamaha και έχει τους μανατους. Θέλω να βάλω κάποιους που να έχουν μεσαίο output. μιλάμε για 2 μονους σε θέση μπράτσο και στη μέση και ένας διπλός στη γέφυρα.

Pls προτείνετε μου κάποια πακέτα...

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσες αν μας ελεγες γιατι πραγμα τους θελεις και ποσα λεφτα θες να δωσεις.

Ανεξαρτητα απο αυτα εγω θα προτεινα για γεφυρα τον dimarzio paf pro και ενα σετακι fender fat 50's για τις αλλες δυο θεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτως η άλλως οι μαγνήτες πάνω κατω χρειάζονται ένα 300αρι ευρω.

Απλά θέλω να τους αλλάξω γιατί αυτοί που έχω σήμερα είναι ψιλοχαλασμένοι. ο Ενας δε δουλεύει. Βασικά για να βοηθήσω θέλω να την κάνω να ακούγεται σαν μια πιο αξιοπρεπή κιθάρα τύπου στρατ.Από εκεί κ πέρα υπάρχουν τα πολυεφέ.

Ευχαριστώ για την άποψη σου. Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις κάποιες χαρακτηριστικά για τους μαγνήτες που μου προτείνεις? Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακριβή χαρακτηριστηκα μπες στο σαιτ της dimarzio και της Φεντερ και τα εχει ολα.

Απλα ο συγκεκριμενος dimarzio έιναι για μένα ο καλύτερος medium gain humbucker απο τους ευρεως διαδεδομενους. Είναι σχετικά πρίμος μαγνήτης αλλά έχει πολύ όμορφα μεσαία που δίνουν την εντύπωση του "αέρινου" ήχου. Οι μονοι που σου προτεινα ειναι κλασσικοι φεντερ αλλα με λίγο τσιμπημένο output και άρα καλό ταίριαγμα για τον διπλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν πάντως θες να διαθέσεις τα 300 ευρώ και να πας σε πολύ καλούς boutique μαγνήτες, για τη συγκεκριμένη κιθάρα και κλασικούς ήχους οι δικοί μου αγαπημένοι θα ήταν οι Vintage Hot του Fralin για μονοι και ο Unbucker για bridge στον οποίο θα πρόσθετα και τη δυνατότητα splitting (να χωρίζεται σε μονό). Τα links βρίσκονται παρακάτω. Να σημειώσω ότι έχω ακουσει σε Ιbanez το σετ Η-S-H με δύο Unbuckers και έναν Vintage Hot.

 

 

http://www.fralinpickups.com/stratstyleVH.asp

http://www.fralinpickups.com/humbuckers.asp#un

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου