Προς το περιεχόμενο

Μπορεί να μάθει ντράμς κάποιος σε πολυκατοικία?


arpegios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μειώνεται το οξυγόνο γιατί υπάρχουν χαραμάδες.Μετά από κανα 2ωρο μαζεύει υγρασία αλλά όπως είπα αφήνω μετά τα παράθυρα όλο το βράδυ ανοιχτά.Ακόμα και το χειμώνα.

Από την άλλη κάτι εκπληκτικό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι όταν έξω έχει παρα πολύ ζέστη εκει μέσα έχει δροσιά.Και όταν έξω έχει κρύο μέσα έχει τέλεια θερμοκρασία.Για τις συνθήκες μην ανυσηχείς.Η σχολή μου φροντίζει να με μαθαίνει ότι χρειάζεται σχετικά με την υγεία.Και το υλικό είναι υγειινό σε σχέση με τα περισσότερα που μέχρι τώρα χρησιμοποιούνται.Σωστή όμως η παρατήρηση. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bάλε και έναν ορό για να σε κρατάει και κάτσε εκεί μέσα 1-2 μέρες να βελτιωθείς.... Τί άλλο θές....;

 

:D :D :D :D

 

Καλή φάση πάντως, πολύ εφευρετικό αυτό που σκέφτηκες...

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις χαραμάδες όχι δεν φεύγει.Είναι πολύ μικρές.Επιπλέον εντάξει φροντίζεις να μονώσεις και την πόρτα αλλά και να κλείσεις το παράθυρο.Είμαι στον πρώτο όροφο πολυκατοικίας.Πιστεύω ότι με το θέμα γείτονες τελείωσα.

 

Όσο για τον ορό ( :lol: :lol: :lol: ) λες να πάρω κανέναν από το Αττικό (από τις προμήθειες) τώρα που ξεκινάω το νέο πανεπιστημιακό έτος??? :lol:

Δεν είναι κακή ιδέα!!!

Πλάκα κάνω.Μία μπύρα εκει μέσα και κλείστε με για ώρες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

simow το ricofon δέν είναι σχετικά ελαφύ; Νόμιζα ότι χρησιμοποιούνταν περισσότερο για να αποροφά τις ανακλάσεις. Αυτό που δέν καταλαβαίνω είναι πώς κόβονται τα μπάσα στην κατασκευή σου, δεδομένου ότι δέν έχεις τοποθετήσει υλικά με μεγάλη μάζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα.Επειδή εγώ δεν είμαι ειδκός δεν θα σου δώσω ικανοποιητικές απαντήσεις.Μπορώ να σου πω το εξής.Το υλικό που έχω βάλλει δεν είναι ακριβώς ρικοφον.Μοιάζει πολύ.Όμως το πάχος του είναι >8cm.Μετά σε κάθε τοίχο παρεμβάλλεται αέρας και μετά εξωτερικά έχω τοποθετήσει χοντρό πάπλωμα όπως έχω γράψει.Το οποίο και αυτό έχει πάχος περίπου 8 cm.Ειδικά οι ανακλάσεις που είναι και πολλές στα τύμπανα ναι...έχουν εξαφανιστεί.Ακούγονται τέλεια!Μονο αυτό μπορώ να πω παρόλο που φοβόμουν μήπως το υλικό απορροφούσε τελείως όλες τις "χρήσιμες" ανακλάσεις.Κάτι τέτοιο δεν έγινε.Αντιθέτως πιστέυω ότι αναδεικνύει τόσο τα τύμπανα(Pearl Export + MapexTomtom) όσο και το κούρδισμα που γίνεται.

 

Από ότι μου λένε και τα αδέρφια μου και οι γονείς μου που παρακολουθούν εδώ και 10 χρόνια τις απέλπιδες προσπάθειες μου να παίζω drums χωρίς να ενοχλώ και μετά από πολλές προσπάθειες και κατασκευές όλοι μου λένε ότι ακούγεται ελάχιστα έξω και μέσα στο υπόλοιπο σπίτι.Φανταστείτε ότι στο διπλανό δωμάτιο διαβάζει ο αδερφός μου και μου λέει ότι δεν τον ενοχλούσε καθόλου.Μπορεί να υπερβάλλουν αλλά σίγουρα η ένταση έξω έχει μειωθεί πολύ Όπως και τα τριξίματα στις πόρτες και τις ντουλάπες απότην κάσσα δεν ακούγονται πλέον!!! Πάααρα πολυ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω προτεινω να το βελτιωσεις κ με εναν αναπνευστηρα θαλασσης που θαχει στο στομα του ο ντραμμερ κ θα συνδεεται με λαστιχο, που θα κατηληγει εξω απο το παραθυρο του σπιτιου για καθαρο αερα..!

 

εξυπναδες.... :P

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω προτεινω να το βελτιωσεις κ με εναν αναπνευστηρα θαλασσης που θαχει στο στομα του ο ντραμμερ κ θα συνδεεται με λαστιχο, που θα κατηληγει εξω απο το παραθυρο του σπιτιου για καθαρο αερα..!

 

Αντικατέστησε το σκαμπό με λεκάνη τουαλέτας.

 

Χτύπα έναν ορό (κομπλέ με βάση).

 

Βάλε κλιματιστικό.

 

Και -σημαντικό- βάλε ένα PC να μπάινεις στο NOIZ..

 

Welcome to Paradise.....!!!! :lol:

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κενο αναμεσα στο υλικο και στο στρομα πρεπει να ειναι κατι παρα πολυ σημαντικο απ' οτι εχω διαβασει σε κατι σημειωσεις για ηχομονωση. Εδειχναν οτι για να ηχομονωσεις σωστα πρεπει το υλικο απο τον τοιχο να εχει καποια μικρη αποσταση! Δεν θυμαμαι που το ειχα δει ομως.....και αν οντως ισχυει :idea:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου