Προς το περιεχόμενο

new clip- b minor


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα...

 

αυτό είναι ένα νέο clip... θα γίνει κάποτε τραγούδι... αλλά προς το παρόν δεν έχει μπει η φωνή...

 

θα ήθελα τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας περι ήχου παραγωγης κτλ κτλ

bminor_waitng_for_vocals.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ξερω να σου πω για την παραγωγη αλλα μου αρεσε κι ετσι το κομματι :D Αν και δεν ειμαι της δυνατης μουσικης, νομιζω οτι θα του πηγαινε λίγο γκαζι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει πολύ κι έτσι, χωρίς φωνητικά. Ξέρεις, μερικά κομμάτια χάνουν πολύ από τα φωνητικά. Μήπως να το άφηνες έτσι;Μουσικά με κέρδισε με τη μία! Ειδικά το τμήμα μετά την εισαγωγή,είναι όλα τα λεφτά! ;)

Μετά μου θύμισε και λίγο "Zombie" . Πάντως ξανασκέψου το αυτό με τα φωνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λετε? να μείνει χωρίς φωνή?

από τη μέση και μετά ίσως να κρατάει το ενδιαφέρον, αλλά στην αρχή είναι λίγο αδειο γιανα μείνει χωρίς φωνή... anyway άλλωστε ακόμα δεν έχω βρεί την μελωδία της φωνής, οπότε θα δείξει

 

Μετά μου θύμισε και λίγο "Zombie" .

 

η αλήθεια είναι ότι η χροιά της κιθάρας στα ρεφραίν μου θυμίζει και μένα cramberries, αλλά ήταν τυχαίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι, nice. Όντως θυμίζει λίγο cranberries αλλά πλεον δεν υπάρχει κάτι που να μη θυμίζει κάτι άλλο! Πάντως μου άρεσε αρκετά και το μπάσσο, αρκετά έξυπνο σε σημεία.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ναι!! το μπασο...

είναι το μόνο όργανο που δεν εγραψα εγώ...

 

το έγραψε ένας φίλος μου, ο οποίος μετά απο αυτό δήλωσε ότι δεν θα μου ξαναμιλήσει και ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξει σε κομμάτι μου...

 

ο λόγος είναι ότι τον ανάγκασα να κάνει αρκετές περικοπές στο αρχικό θέμα των κουπλέ που είχε σκεφτεί, διότι το έβρισκά too much ( πολλεεεες νότες ), και στο τελικό πάλι έκανα edit και εμφανισα κάποιες πάυσεις που δεν είχε κάνει αυτός... Βέβαια τα θέματα που έχει παίξει στις γεφυρες και στα ρεφραίν είναι εξαιρετικά και έχουν δώσει πόντους στο κομμάτι, αλλά όσο και αν του το λέω δεν με συγχωρεί για τα υπόλοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό, ωραίος ο κύκλος 0:55-1:23, το επαναλαμβάνεις μετά, όχι το ίδιο καλά ενορχηστρωτικά. Ωραίο και ως instrumental, θα του πήγαινε σίγουρα και φωνή όμως. Κατέβασε λίγο τα πιατίνια στην μίξη.

Καλή συνέχεια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ο κύκλος 0:55-1:23, το επαναλαμβάνεις μετά, όχι το ίδιο καλά ενορχηστρωτικά.

 

βλεποντάς το ως instrumental ίσως έχεις δίκιο... τις άλλες δύο φορές δεν είναι τόσο ατμοσφαιρικό... απλά επειδη εγω το σκεφτόμουν ως τραγούδι και αυτός ο κύκλος είναι το ρεφραίν ήθελα τις άλλες δύο φορές να είναι ποιο έντονο και πιο ηλεκτρικό ώστε να δένει με τα προηγούμενα, και να μην κάνει κοιλιά...

 

edit: σχετικά με τα πιατινια μαλλον το εχω παρακάνει με το eq... πρέπει να το ξαναδώ αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου