Προς το περιεχόμενο

Tama? Pearl? DW? Τι σετ προτείνετε γι αρχάριο;


Nassosa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ότι ειναι μαλλον υποκειμενικό το θέμα, αλλα θέλω ενα σετ και επειδη ειμαι ψιλο ασχετος θέλω μερικες συμβουλές. Προσωπικα μου αρεσουν τα pearl περισσοτερο, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος. εχω παιξει σε ενα dw και ηταν θεϊκο αλλα επειδη ειμαι ασχετος οπως ειπα, δεν ξερω αν ηταν λογο των δερματων ή λογο του σετ. Έχω πάιξει και σε pearl, θεϊκό και αυτο. Απλα νιώθω οτι πρεπει να κατσω σε ολα να παιξω, για να δω πιο μου κάθετε καλύτερα...

 

Εγω πάντος θέλω να διαθεσω κανα 1000-1200 ευρώ και δεν ξέρω καν για πιατινια...

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι με τοσα χρηματα που λες μονο για ταμπουρο dw πας - ή καμια σουπερ εξτρα ευκαιρια μισου σετ dw παλι

τα χρηματα που προτεινεις αναφερονται σε ημιεπαγγελματικα σετ κυριως και απο τη μερια της ταμα και της περλ. απο κει και περα μπορεις να αναζητησεις τις ευκαιριες που παρουσιαζονται αναλογα με την προσωπικη σου αισθητικη για τον ηχο και φυσικα, το ειδος μουσικης που θελεις να παιξεις.

στους κυκλους θετικης ανατροφοδοτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πραγματικα τωρα με την χρηση του ιντερνετ μπορεις να μπεις στα sites των εταιρειων και να δεις σετ διαφορα και σε διαφορα χρωματα και μετα να μαθεις και τιμες απο τα εδω καταστηματα.Παντως dw σε αυτα τα χρηματα μπορεις να βρεις καμια καμμενη σε κανα τζακι.Κοιτα και για yamaha stage custom που παιζει σε αυτα τα χρηματα  και με πιατινια νομιζω.Πηγαινε καμια βολτα στο Νακα που εχει yamaha,στον Τριμη που εχει ΤΑΜΑ στο drumstore που εχει σιγουρα καποια pearl και παιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Nassosa θα συμφωνήσω με τον φίλο Tristan για την Yamaha. Με τα λεφτά που διαθέτεις καλύτερα να πάρεις κάτι καινούριο, και μια πολύ καλή επιλογή είναι η yamaha. Πολύ καλό σετ. Όσο για μια Pearl δεν μπορώ να σου πώ την γνώμη μου γιατί δεν έχω παίξει ποτέ μου όχι γιατί δεν έτυχε, αλλα γιατί ποτέ δεν μου άρεσε ο ήχος τους. Και όπως είχα διαβάσει σε ενα αλλο ποστ κάπου στο αλλού στο Noiz πολύ διαφήμιση για μια άθλια Αμερικανιά. Αλλά και πάλι γούστα είναι αυτά. Άκου απο δώ όσες περισσότερες γνώμες μπορείς, και μετά πάνε παίξε ότι πιστεύεις πως σε ενδιαφέρει πραγματικά. Αυτά απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xτυπάς ένα gretsch renown ή pearl masters από ebay.de . Αλλιώς μεταχειρισμένο με πολύ ψαξιμο ή ένα καινούριο στην μεσαία κατηγορία τιμής. Πιατίνια καλά έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για dw θελω 2000?  :'( χωρις πιατινια?

 

 

Και πιατινια δεν εχω, εχω κατι μετρια μου τα ειχαν παρει δωρο με 150 ευρω.

 

 

αυτο δεν ειναι καλο?

http://www.thomann.de/gr/tama_sk62hzbns_sgw_superstar_hyper.htm

 

σορρυ αν σας την σπαω με τις ερωτησεις του αρχαριου, αλλα...

 

Φυσικα καποιος μπορει να μου πει γιατι ρε φιλε αφου εισαι ασχετος δεν παιρνεις ενα granite να μας αφισεις και εμας ησυχους?

Granite εχω  :-[

και δυστυχως έκατσα και επαιξα σε ένα dw και μου αρεσε πολυ!

 

αυτα. Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για dw θελω 2000?  Cry χωρις πιατινια?

 

θελεις ακριβως τοσα (μονο για τα τυμπανα χωρις βασεις/hardware και χωρις πιατινια φυσικα)

 

http://www.thomann.de/gr/dw_satin_oil_funkrockshell_set.htm

 

τα top of the line τυμπανα ειναι δυστυχως πολυ ακριβο σπορ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρημα για να σκορπίσεις και είσαι αρχάριος πάρε ότι σου κάτσει στο μάτι και το αυτί από τα ακριβά σετ των παραπάνω εταιρειών. Αν όχι πάρε ένα σετ εως 1000ευρώ όπως

tama superstar ή hyperdrive

pearl vbx

yamaha stage custom birch

mapex meridian maple

sonor 2007 ή 3007

και δώσε ένα ποσό της τάξεως των 500+ περίπου για πιατίνια και ίσως και δέρματα και θα σαι καλυμμένος για πολλά χρόνια.Τώρα το να αγοράσεις ένα DW πανάκριβο σαν αρχάριος το θεωρώ αρκετά τραβηγμένο και ανούσιο εκτός εαν οπως έγραψα έχεις ευρώ για σκότωμα για παρτη σου.

Τι DW άκουσες μήπως τα pacific? Αν ναι τότε δες τα γιατί είναι φτηνότερα από τα custom της DW και πολύ καλή λύση.

Για να συνοψίσω, θα επέλεγα με 1200-1300 ένα sonor 2007 ή pearl VBX συν ένα σετ πιατίνια instabul. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν έχεις χρημα για να σκορπίσεις και είσαι αρχάριος πάρε ότι σου κάτσει στο μάτι και το αυτί από τα ακριβά σετ των παραπάνω εταιρειών. Αν όχι πάρε ένα σετ εως 1000ευρώ όπως

tama superstar ή hyperdrive

pearl vbx

yamaha stage custom birch

mapex meridian maple

sonor 2007 ή 3007

και δώσε ένα ποσό της τάξεως των 500+ περίπου για πιατίνια και ίσως και δέρματα και θα σαι καλυμμένος για πολλά χρόνια.Τώρα το να αγοράσεις ένα DW πανάκριβο σαν αρχάριος το θεωρώ αρκετά τραβηγμένο και ανούσιο εκτός εαν οπως έγραψα έχεις ευρώ για σκότωμα για παρτη σου.

Η σωστότερη πρόταση που διάβασα. +1000

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου