Προς το περιεχόμενο

Πως φέρνουμε κιθάρα απο Αμερική; (continued ... )


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, να σας πώ την αλήθεια ... μάλλον στα 17 χρόνια απο τότε που την αγάπησα άλλαξα και προτιμώ να παίζω με μια strat ( πήρα εκείνη την Corona απο το zoo πριν κάνα 2-μηνο και ... κρέμασα σαγόνι !) ... ;D ... αλλά το όνειρο, όνειρο !

 

Photos σύντομα, πούλησα την κάμερα για να πάρω κιθάρεεεεεςςςς !!!

χαχαχαχαχαα !!!

 

Άντε, καλό μας βράδυ μάγκες

 

O:]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, friend... ;D

Θα μας τρελάνεις τελείως με το αποπάνω σχόλιο...Έκανες τόσο κόπο και κόντεψες να πάθεις εγκεφαλικό για την Reb Beach και τώρα δεν θα την "παίζεις"; Θα πέσει φωτιά να σε κάψειειειειειειει.... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... έλα σπίτι να την ακούσεις στο stack Βασίλη, να τρελαθείς. Είναι ο ήχος που έχει ο Beach στο live με τους whitesnake. Η κιθάρα είναι ultimate rock "όπλο", κι έχει καλύτερο sustain απο οτιδήποτε έχω παίξει, ίσως πιο πολύ κι απ'τη hamer με το sustainiac ! :D

 

Έλα, έλα να ακούσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα σας σύστηνα , στα ονειρα σας να προσθέσετε και ένα ταξίδι στην Αμερικη , Νέα Υόρκη , κλπ.

 

Πηγα πρόσφατα, και πήρα ενα λεσπολ σε πολυ καλη τιμη. Αλλά αυτό που σου μένει στο μυαλό , είναι τα καλοστημένα μαγαζάκια τους , και τις καλοστημένες μαγαζάρες με Βινταζ οργανα , και στυλάτους κιθαρίστες , πραγματικά βγαρμένους από ταίνίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φίλοι επι του θεματος θελω βοηθεια....  Δευτέρα ή τρίτη το basscental στέλνει τη πολυαναμενόμενη 6αρα petrucci signature κιθαρα των δικων μου ονείρων στην αγαπημένη μας Ελλαδα......    Εχω διαβάσει και ξαναδιαβασει για τελωνεία και μεταφορικές κλπ κλπ κλπ........Και δε καταλαβαίνω....  Ρωτάω λοιπον ξανα:

 

 

Πληρώνω

1. την αξία του οργάνου ΟΚ?

2. τα μεταφορικά  (αυτοι μου είπαν ειναι 295 δολλαρια)

3. προσθετω τα 2 παραπάνω και φορολογείται το αποτελεσμα με περιπου 24%

 

Σωστα??

Παει αυτο....

Τα 295 δεν ειναι πολλά?  Ο φιλος superfunk λεει για Express Mail® International την οποια την ανέφερα στους αμερικάνους και μου είπαν ότι ασφαλίζει μέγιστο 800 δολλαρια.  Κατ αρχην η Express Mail® International έχει πιο φτηνα μεταφορικα? μπήκα στη σελίδα της και στο περίπου είναι 120 δολλαρια και λεει 4-8 μερες.  Τι εννοει ο φίλος superfunk ότι συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ?  οτι θα πάρω το όργανο πιο γρήγορα? ότι θα περάσει πιο γρήγορα απο το τελωνείο? Και για ποιο φόρο εκτελωνισμού λεει 20-200 ευρώ?  Ο φόρος εκτελωνισμού δεν είναι το 24% επί της αξίας του οργάνου?  ¨αλλα έξοδα είναι τα 20-200 που δε τα ξέρω?  Παιδια λίγο αναλυτικα πάνω στη διαδικασία του shipping και του τελωνείου θέλω να μάθω πριν είναι αργά και τη ψάχνω κι εγώ στην Ερμού να κόβει κίνηση με κανα χιλιαρικο στη τσέπη να μου τα πάρουν οι Δ.Υ.  LOL......

 

Σας λέω αναλυτικά ότι η τιμή του οργάνου είναι 2050 δολλαρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις "οδηγιες".Ολα οσα ρωτας περιγραφονται εκει.

 

Προφανως η εταιρεια που σου στελνει το μπασο (οπως πολλες εταιριες στις ΗΠΑ) δεν συνεργαζεται με τα Αμερικανικα ταχυδρομεια (EMS) αλλα μονο με UPS /FEDEX,δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο,εκτος απο το να πληρωσεις το οντως πολυ υψηλο κοστος των μεταφορικων.

 

Δυστυχως εκτος απο το 25% (χοντρικα επι της τιμης) CIF για δασμους και ΦΠΑ  θα πληρωσεις και ενα γερο χαρατσι για "εκτελωνιστικα" δυστυχως κανεις δεν ξερει να σου πει εδω μεσα ΠΟΣΟ θα ειναι μια και αυτα υπολογιζονται ΑΦΟΥ ερθει και περασει απο το τελωνειο το μπασο .  

 

Παντως απο την αλλη εβδομαδα θα ξεκινησουν απο οτι εμαθα απεργιες οι τελωνιακοι μια και το κρατος αποφασισε επιτελους να τους φορολογησει κανονικα,οποτε οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...(δεν νομιζω να λειτουργησουν τα τελωνεια για κανα...χρονο.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις οδηγιες τα γραφουν ΟΛΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ καταλαβα. σωστος εχεις δικιο.  το μονο που με απασχολει είναι οτι οι μεταφορικη αυτη ασφαλιζει μεχρι 800ευρω δηλαδη για το οργανο αυτο που ειναι στα 2000 δολλαρια αν σπασει ας πουμε θα παρω 800 ευρω δηλαδη τιποτα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου