Προς το περιεχόμενο

Βοηθειαααα! Προβλημα με randall rg50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με συγχωρείς φίλε μου αλλά μου φαίνεται απλά αδιανόητο να κάθεσαι να σπας το κεφάλι σου για να βρείς τη λύση ενώ οι άμεσα υπεύθυνοι ξύνονται και δικαιολογούνται. Θαυμάζω πραγματικά την υπομονή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που προσπαθω να κανω ειναι να μαθω  οσα περισσοτερα μπορω για την βλαβη πριν τον πιασουν αυριο στα χερια τους..γι αυτο τον λογο και τον βγαλαμε τον ενισχυτη απο το κουτι με τον πατερα μου(που ειναι ηλεκτρονικος) και μελετησα με τη βοηθεια του παντα το σχηματικο διαγραμμα προσεκτικα και εχω βγαλει και φωτογραφιες απ το πως ειναι και οι λαμπες τοποθετημενες κτλ γιατι την πατησα μια φορα με τους ελλαδιστανιτες...δεν την παταω και δευτερη..φυσικα και η υπομονη μου εχει φτασει στα ορια της..το αν θα ξεχειλησει εξαρταται αππο το τι θα ακουσω αυριο(η μεθαυριο)..αυτα φιλε μου..δεν ξαναμπλεκω με ελλαδα...καλωδια και πεννες μονο!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμασαι φιλε Χ-minor κατι που ελεγες για υπομονη? εε εξαντληθηκε..πηρα τηλ στο σερβις του διαμαντοπουλου (που στην τελικη δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παω ΕΓΩ τον ενισχυτη στο σερβις και οχι αυτοι) και μου ειπε οτι λογω φορτου θα κανει 3-4 μερες να τον κοιταξει...και εκτος αυτου του ζητησα να ειμαι μπροστα στον ελεγχο του ενισχυτη αλλα εκεινος μου το αρνηθηκε κατηγοριματικα...ισως να ειναι και η πολιτικη της εταιριας τετοια αλλα που ξερω εγω οτι δεν θα βρει λαθος αυτος δικο τους  και θα το κανει να φαινεται οτι το εκανα εγω( πρεπει δυστυχως να υποψιαζομαι τα παντα μετα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια που ηδη εχω περασει και συνεχιζεται..)Τι να πω δεν ξερω... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γιάννη (χρόνια σου πολλά κιόλας),

γιατί το ζαλίζεις τόσο πολύ?

Απαίτησε τα λεφτά σου πίσω να τελειώνει αυτή η ιστορία  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα... εγω να το κανω..αυτοι ομως δεν προκειτε να δωσουν τιποτα και ειμαι σιγουρος γι αυτο που σου λεω...το θεμα μου δεν ειναι να φτασουμε σε επιπεδο ΙΝΚΑ με δικηγορους και ιστοριες αλλα να λυθει το θεμα οσο πιο γρηγορα γινεται και φυσικα να μην βγω εγω και κερατας και δαρμενος........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάση τα όσα έχουν γίνει ως τώρα, πιστεύεις πως ο ενισχυτής που θα παραλάβεις θα είναι 100% σωστός και εντάξει;

 

τους εμπιστεύεσαι να τον φέρουν εκεί που πρέπει να είναι είναι;

 

ως τεχνικούς και ως επαγγελματίες;

 

τι ήθος σου έχουν δείξει ως τώρα;

 

για μένα έπρεπε από την αρχή να τους πεις "μου δώσατε ελαττωματικό ενισχυτή, τα λεφτά μου πίσω" και αν αρνούνταν να πήγαινες νομικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα, θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο και να αφήσεις τους ανθρώπους να κάνουν τη δουλειά τους.

Εαν είσαι δυσαρεστημένος απο οποιοδήποτε κατάστημα, απλά δεν το προτιμάς ξανά και μπορείς να κάνεις και μια ενημερώση για την ελειπή εξυπηρέτηση. Εσύ όμως κρατάς προσωπικό ημερολόγιο στο forum ...και τα προσωπικά ημερολόγια έχουν μονόδρομη σχέση. Και εμένα μου φαίνονται άσχημα αυτά που σου συμβαίνουν, αλλά απο τη στιγμή που δεν υπάρχει αντίλογος, δεν μπορώ και δεν πρέπει να βγάλω άποψη.  ;)

 

Άσε λοιπόν, τα σχηματικά και τις δοκιμές στον ενισχυτή και προσπάθησε να τους βοηθήσεις να στον φτιάξουν παρά να τους δυσκολεύεις περισσότερο.

 

Υγ. Χρόνια πολλά...  8)

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε toneless δεν θα διαφωνησω μαζι σου...απλα θελω να ειμαι απο λιγο εως και πολυ καχυποπτος. Εχεις δικιο οσον αφορα αυτο περι "πρωσοπικου ημερολογίου" το οποιο τωρα συνειδητοποιω που κοιταζω τα προηγουμενα ποστς ;D Με ποιο τροπο να τους βοηθησω εγω να φτιαξουν τον ενισχυτη ??? οεο???

 

Υγ. Θενκ γιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλουμε και ενα τελος σ'αυτο το "ημερολογιο" σας λεω οτι ο ενισχυτης με μια αλλαγη λαμπας και ενα βιδωμα του μη καλα βιδωμενου ριβερμπ τανκ παιζει τζετ!! ενα μπαιασ στη μια λαμπα του και ειμαι κομπλε :) ευχαριστω ολους για την υπομονη σας και τις απαντησεις σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου