Προς το περιεχόμενο

Στυλιστική μικροπαρέμβαση στο σκαφάκι μου


if_it_is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

 

έχω αυτή την κιθάρα:

 

IBANEZ_AF125_NT.jpg

 

που έχει αυτό το pickguard bracket απ τη μάνα της:

 

main.gif

 

 

θα με ενδιέφερε πολύ να βάλω αυτό:

 

Pickguard-Bracket-for-Archtop-175-Nickel.jpg

 

θεωρώ ότι ταιριάζει πολύ σ αυτού του είδους τις κιθάρες!

Εκτός απ το ότι θα απογειώσει τον ήχο του οργάνου!! :P :P :P :P :P :P :P :P(αστειάδα)

 

ξέρετε πού μπορώ να βρω ένα τέτοιο part, γιατί όσο κι αν ψάχνω δεν το βρίσκω πουθενά. προτιμώ να το βρω Ελλάδα.

 

Επίσης με ψήνει πολύ και ένα τέτοιο πλαστικό δαχτυλίδι για τον τριθέσιο επιλογέα:

 

123315688235316207634_YJ59X9or5qs2eTHmAG6AMz3Bb.jpg

 

αλλά δεν ξέρω αν θα χωράει στο μικρό κενό της δικής μου κιθάρας (απ τον επιλογέα ως το f hole).

 

όπως και να χει ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω αυτά τα 2 μπιχλιμπιδάκια?

Ευχαριστώ! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/GOLD-PICKGUARD-BRACKET-GIBSON-ES-335-175-/230580176692?pt=Guitar_Accessories&hash=item35afa64734

 

Για Ελλάδα δύδκολο έως αδύνατο μου φαίνεται!

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάιν.Σε κανα αξεσοράδικο δεν φέρνουν τέτοια?? Η σε αντιπροσωπίες από κιθάρες που τα φοράνε? θα πάρω τηλέφωνα και αύριο να δω..

 

Bytheway η κιθάρα είναι αυτή:

 

af125_nt_lielaa.gif

 

Μάλλον κάτι παίχτηκε με το λινκ πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη η κιθάρα σου. Και τις Ibanez hollow body τις εκτιμώ πολύ σαν όργανα (γιατί έχω και εγώ ;D ;D ;D).

Πραγματικά όμως η μικροεπέμβαση που θέλεις να κάνεις παραείναι μικρή. Δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο. Ξέρω ότι αν σου μπει η ιδέα για αλλαγούλες...δύσκολα ξεκολλάς. Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Αλλά νομίζω ότι μια ιδέα είναι!

 

Ps Το πλαστικό ring που θέλεις να βάλεις γύρω από το switch μου φαίνεται ότι μπορεί να μην χωρέσει επειδή είναι πολύ κοντά στην f-hole.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. είσαι σκαφάτος?

 

Ο πιο "σκαφάτος"!

 

Πολύ όμορφη η κιθάρα σου. Και τις Ibanez hollow body τις εκτιμώ πολύ σαν όργανα (γιατί έχω και εγώ ;D ;D ;D).

Πραγματικά όμως η μικροεπέμβαση που θέλεις να κάνεις παραείναι μικρή. Δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο. Ξέρω ότι αν σου μπει η ιδέα για αλλαγούλες...δύσκολα ξεκολλάς. Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Αλλά νομίζω ότι μια ιδέα είναι!

 

Βασικά το θεωρώ χαζό που δεν το βάζουν απ τη μάνα της, είναι πολύ πιο ωραίο απ το στραβωμένο λαμάκι! Αν μπορεί να γίνει και χωρίς καμία βιασύνη θα το κάνω! γιατί όχι! ;)

 

Ps Το πλαστικό ring που θέλεις να βάλεις γύρω από το switch μου φαίνεται ότι μπορεί να μην χωρέσει επειδή είναι πολύ κοντά στην f-hole.

 

Ναι αυτό σκεφτόμουν κι εγώ!

 

Επίσης με ψήνει πολύ και ένα τέτοιο πλαστικό δαχτυλίδι για τον τριθέσιο επιλογέα:

 

.....................

 

αλλά δεν ξέρω αν θα χωράει στο μικρό κενό της δικής μου κιθάρας (απ τον επιλογέα ως το f hole).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαστικο δακτυλιδι που βλεπεις δεν ειναι ενα απλο δακτυλιδι για ομορφια αλλα το ξακουστο N-Tune: http://www.ntune.com/

 

Βασικά το n-tune μιμείται το απλό πλαστικό δαχτυλίδι που υπάρχει σ αυτές τις κιθάρες εδώ και δεκαετίες! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου