Προς το περιεχόμενο

Πειρατία, τα έχω δεί όλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε κι αυτό! Εκεί που κάθομαι για καφέ με ένα φίλο σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης σκάει μύτη ένας τύπος και αφήνει ένα χαρτάκι στο τραπέζι το οποίο έγραφε... Τώρα μπορείς κι εσύ να κάνεις το δικό σου studio τζάμπα... και από κάτω είχε λίστα με όλα τα γνωστά προγράμματα, cds με λούπες και διάφορα εφέ, τιμή ανά cd 10 ευρώ και ανα dvd 20 ευρώ.... επικοινωνία στο τάδε e-mail. Είχαμε τα cd μουσικής, τις ταινίες, τους πίνακες, τις τσάντες και τα γυαλιά και τώρα έχουμε και μουσικά προγράμματα στους δρόμους... Μήπως έχουμε ξεφύγει τελείως? Μήπως πλέον δεν γίνεται κανένας απολύτος έλεγχος? Μήπως οι πειρατές άρχησαν να νομημοποιούνται και δεν το έχω πάρει χαμπάρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα δεν εχεις καταλάβει εδω και χρόνια οτι στη χωρα που ζεις οι πειρατές ήταν,ειναι & θα ειναι ΠΑΝΤΑ νόμιμοι :?: :wink:

(& θα μας κυβερνουν για πάντα? :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά, αν η BSA (ή όπως αλλιώς λέγεται) είχε στα χέρια της το e-mail του τύπου, δε θα μπορούσε να τον εντοπίσει μέσω IP address και να κινητοποιηθεί αναλόγως; Προφανώς θα απαιτούνταν και αστυνομικός που θα παρίστανε τον πελάτη, καθότι το χαρτί που έχεις δεν αποτελεί απόδειξη, οπότε θα χρειαζόταν σύλληψη επ'αυτοφόρω κτλ., αλλά, τελοσπάντων, κάτι δε μπορεί να γίνει με όλους αυτούς τους αχρείους;

 

Όχι ότι θα εξαφανιζόταν η πειρατεία έτσι, αλλά όχι και να'ναι τόσο ελεύθερη... :evil:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όλοι οι "αστυνομικοί" απο που νομίζεις ότι αγοράζουν τα cd τους? Ειδικά η κατάσταση με τα cd μουσικής και τις ταινίες έχει ξεφύγει όσο δεν πάει. Εμένα με ενοχλεί πάρα πολύ. Κάθεσε σε ένα κεντρικό μαγαζί για καφέ και έρχονται ανά 2-3 λεπτά πάνω από το κεφάλι σου... Σε όσες χώρες και αν έχω πάει έξω δεν έχω πετύχει ποτέ τέτοιο φαινόμενο. Βέβαια από την άλλη άν δεν υπήρχε ζήτηση δεν θα υπήρχε και προσφορά. Όπως επίσης αν παρατηρήσει κάποιος στα δισκάδικα μόνο οι Ελληνικές νέες κυκλοφορίες είναι ακόμα στα 20-22 ευρώ, ενώ όλες οι ξένες εταιρίες τα έχουν ρίξει στα 14-16...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι λέτε ρε παιδιά...Πριν κανα χρόνο φίλος σετάριζε pc γνωστού πολιτικού και βρήκε μέσα από παιχνίδια μέχρι το wavelab όλα σπασμένα.. :oops:

Όταν αυτοί που μας κυβερνούν δεν έχουν ένα original έστω για δείγμα , εσείς τι περιμένετε???

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αυτοί που μας κυβερνούν δεν έχουν ένα original έστω για δείγμα ' date=' εσείς τι περιμένετε???[/quote'] Τις επόμενες εκλογες;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε όμως ότι βρισκόμαστε στην πιό ακριβή χώρα της Ευρώπης και ταυτόχρονα έχουμε τους πιό χαμηλούς μισθούς!Έτσι αν ο Αγγλος βγάζει π.χ. 3000¤ το μήνα και εμείς 1000¤ και αυτός αγοράζει ένα cd 10¤ και εμείς το ίδιο 20¤ τότε αυτός το έχει πάρει στην αντίστοιχη τιμή που τα πουλάνε πειρατικά στην Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε όμως ότι βρισκόμαστε στην πιό ακριβή χώρα της Ευρώπης και ταυτόχρονα έχουμε τους πιό χαμηλούς μισθούς!Έτσι αν ο Αγγλος βγάζει π.χ. 3000¤ το μήνα και εμείς 1000¤ και αυτός αγοράζει ένα cd 10¤ και εμείς το ίδιο 20¤ τότε αυτός το έχει πάρει στην αντίστοιχη τιμή που τα πουλάνε πειρατικά στην Ελλάδα!

 

Σωστά! Γι'αυτό αγοράζετε από internet ό' date='τι χρειάζεστε, από κιθάρες μέχρι πέννες, και [b']με την πρώτη ευκαιρία δηλώστε το στους ντόπιους νταβατζήδες[/b]. Μπορεί να βάλουν υαλό, που ξέρετε! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε όμως ότι βρισκόμαστε στην πιό ακριβή χώρα της Ευρώπης και ταυτόχρονα έχουμε τους πιό χαμηλούς μισθούς!Έτσι αν ο Αγγλος βγάζει π.χ. 3000¤ το μήνα και εμείς 1000¤ και αυτός αγοράζει ένα cd 10¤ και εμείς το ίδιο 20¤ τότε αυτός το έχει πάρει στην αντίστοιχη τιμή που τα πουλάνε πειρατικά στην Ελλάδα!

 

Σωστά! Γι'αυτό αγοράζετε από internet ό' date='τι χρειάζεστε, από κιθάρες μέχρι πέννες, και [b']με την πρώτη ευκαιρία δηλώστε το στους ντόπιους νταβατζήδες[/b]. Μπορεί να βάλουν υαλό, που ξέρετε! :evil:

 

Ακριβώς! Να ψωνίζουμε έξυπνα πρέπει, όχι να κλέβουμε. :wink:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου