Προς το περιεχόμενο

παίζει αυτο το setup?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε τα μονιτορ θα δουλεψει σιγουρα με κιθαρα (εχω to guitar rig και τα μονιτορ συνδεδεμενα με το guitar port line6 και παιζω μια χαρα κιθαρα μεσω του πισι !)

 

τωρα για το μπασο δεν ειμαι σιγουρος αλλα μου μυριζει μπαρουτι η φαση...σε μεγαλες εντασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τα μονιτορ θα δουλεψει σιγουρα με κιθαρα (εχω to guitar rig και τα μονιτορ συνδεδεμενα με το guitar port line6 και παιζω μια χαρα κιθαρα μεσω του πισι !)

 

τωρα για το μπασο δεν ειμαι σιγουρος αλλα μου μυριζει μπαρουτι η φαση...σε μεγαλες εντασεις

Εγώ παίζω μπάσο με αυτό το συνδυασμό που είπες αποκλειστικά μέσω ακουστικών ή χρησιμοποιώντας το CD INPUT ενός παλιού ενισχυτή ΚΙΘΑΡΑΣ και δεν έχω κάψει κάτι (εκτός από εγκεφαλικά κύτταρα) ακόμα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ερώτημά μου αφορά σε αυτοενισχυόμενο ηχείο ΡΑ και όχι σε active monitor

 

τα δεύτερα αφενός δεν πολυ-πάνε με μπάσο με τα μικροσκοπικά γουφεράκια τους, κι αφετέρου φεύγουν από αρκετά ως πολύ σε κόστος

 

όπως βλεπετε ψάχνουμε για all-round λύση, να ταιριάζει και με βαμπ, και με πισί, και με κιθάρα, και με μπάσο  (βέβαια το μπάσο θα βγάινει μόνο από πισί αφού το βαμπ είναι για κιθάρα μόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάτι παρόμοιο που έχω δει για μπάσο ήταν ένα woofer για αμάξι και έπαιζε απίστευτα... Οπότε θα δουλέψει μην το φοβάσαι.. Μπορείς να κοιτάξεις και για κάνα woofer από το Praktiker... (δεν κάνω πλάκα)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου