Προς το περιεχόμενο

ενισχυτες koch


floyd85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να ρωτησω αν καποιος εχει εμπειρια απο τους ενισχυτες koch..εχω διαβασει πολυ καλα λογια και σκεφτομουνα για τον studiotone..επισης εχω δει οτι και απο thomann αλλα και γενικα απο αλλα site πουλανε πολυ τελευταια..γενικοτερα ψαχνω καιρο τωρα για εναν ενισχυτη με καλα καθαρα για blues μεχρι hard rock(με την βοηθεια πεταλιων)..εχω σκεφτει για fender σε λιγα watt παντα αλλα δεν μπορω να καταληξω στο μοντελο(pro jr,blues jr,deluxe reverb,hot rod deluxe,hot rod deville,η καποιον παλιο σε φαση champ ας πουμε..??) και επισης φοβαμαι αν θα μπορω να βγαλω πιο hard ηχο με τη βοηθεια overdrive-distortion pedals παντα..παιζω με strat,tele kai hollow-body κιθαρες και διαφορα pedals..οποιος μπορει ας βοηθησει..thanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν με τον ορο hard rock εννοεις κλασσικο hard rock 70s δεν θα χρειαστεις ουτε πεταλια.Το βρωμικο καναλι(α) του σκοτωνει.

Στην Ελλαδα νομιζω τους φερνει ο Ντουκας στα Ιωαννινα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας από τους πιο ολοκληρωμένους μικρούς κατά την γνώμη μου Floyd85.

πολύ καλά καθαρά με αρκετό headroom από το 12αρι και πολλές επιλογές στα overdrive κανάλια (overdrive + overdrive boost) που νομίζω θα σε καλύψουν απόλυτα για την μουσική που παίζεις όπως ανέφερε και ο Superfunk.

το reverb εξαιρετικό και από volume αρκετό.

επίσης σημαντικές οι πολλές δυνατότητες που σου δίνει... εύκολες και καλές ηχογραφήσεις με cabinet simulation, αλλαγή χροιάς μέσω των voicing switches...

γενικά μια πολύ καλή επιλογή floyd.

στείλε στον Ντούκα ενα mail και θα σε βοηθήσει περισσότερο

http://www.guitars.gr/

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για τις απαντησεις..ας πουμε να τον προτιμησω απο καποιο fender?για fender τι λετε?η γενικως να κοιταξω για καποιον αλλο..?ποιον προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ θα αποφασισεις,ειναι θεμα γουστου,ακουσε τους ολους ΜΕ τα πεταλια & τις κιθαρες σου & αποφασισε... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν ανεκδοτο μου ακουγεται..στην ελλαδα?????με μισο ματι σε κοιτανε..δεν πολυ νιωθω καλα να παω σενα μαγαζι και να με κοιτανε με μισο ματι..εκεινη την ωρα σκεφτεσαι τη βρυσιμο θα τρως παρα τον ηχο του ενισχυτη..γιαυτο ζηταω οποιος μπορει να βοηθησει απο προσωπικες εμπειριες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου