Προς το περιεχόμενο

αλλαγή μαγνητών σε fender highway one hss


timos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδιά. έχω μια fender stratocaster highway one hss καινούργιας φουρνιάς και σκέφτομαι να την αναβαθμίσω λίγο αλλάζοντας μαγνήτες.

 

επειδή όμως δεν έχω ιδέα από μαγνήτες θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάποιους ? παίζω blues jazz κυρίως αλλα ενδιαφέρομαι και για post rock. θα ήθελα μαγνήτες που να δίνουν αυτόν τον κλασσικό ήχο της strat και όσον αφορά τον διπλό δεν έχω ιδέα! σας ακουω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε τζάμπα λεφτα αυτο ενοουμε, να ειχες καμια κιθαρα με 2 μονους και ηθελες να παιξεις μεταλ τοτε να αλλαζες σε διπλους! αλλα γιατι να αλλαξεις τους μαγνητες της στρατοκαστερ για να βρεις τον κλασσικό ηχο της στρατοκαστερ? δε πολυστεκει αυτο που λες, ισεντ ιτ? φιλε απλα παρε εναν καλο βιντατζατο ενισχυτη και να δεις τι κλασικο ηχο θα πετυχεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε τζάμπα λεφτα αυτο ενοουμε, να ειχες καμια κιθαρα με 2 μονους και ηθελες να παιξεις μεταλ τοτε να αλλαζες σε διπλους! αλλα γιατι να αλλαξεις τους μαγνητες της στρατοκαστερ για να βρεις τον κλασσικό ηχο της στρατοκαστερ? δε πολυστεκει αυτο που λες, ισεντ ιτ? φιλε απλα παρε εναν καλο βιντατζατο ενισχυτη και να δεις τι κλασικο ηχο θα πετυχεις...!

+1

οι μαγνητες που φοραει ειναι μια χαρα για αυτο που θελεις να παιξεις και με αρκετα κλασσικο ηχο στρατ,τουλαχιστον οσο αναφορα τους μονους της ,μπορεις να πειραματιστεις με τον διπλο αλλα δεν κατεχω τις απαραιτητες γνωσεις και εμπειρια για να σε κατατοπισω περαιτερο οσο αναφορα humbuckers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου