Προς το περιεχόμενο

rockinger photos!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι καλυτερη απο αυτην???

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-169086.html?sn=28cd66a76e0739cbfe15ccf171145b52

 

αρκετα οικονομικη και φαινεται πολυ καλη

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή σήμερα παρέλαβα και το soundcraft compact 4 (μίκτης για όσους δεν ξέρουν) θα ανεβάσω και κανένα κλιπακι χρησιμοποιώντας πάντα guitar rig ή guitar combos!

δεν ειναι καιρος να ακουσεις την κιθαρα που αγορασες???

αυτο θα γινει μονο με λαμπατο ενισχυτη!!!! :wink:

προς το παρων,νομιζεις πως την εχεις ακουσει...

(δεν την κανει κακη την κιθαρα σου ο vintage ηχος της με τους single coils,απλα εχει τον χαρακτηρα της)

φιλικα..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλυτερη απο αυτην???

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-169086.html?sn=28cd66a76e0739cbfe15ccf171145b52

 

αρκετα οικονομικη και φαινεται πολυ καλη

Ελα μου ντε?? Και εμενα με ψηνει..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλυτερη απο αυτην???

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-169086.html?sn=28cd66a76e0739cbfe15ccf171145b52

 

αρκετα οικονομικη και φαινεται πολυ καλη

 

Το προβλημα με την σειρα lite ash ειναι οτι δεν εχουν καμμια σταθεροτητα στην ποιοτητα & το ΒΑΡΟΣ (καποιες ζυγιζουν 5 κιλα & καποιες 3!!!) οποτε αν δεν την παιξεις την κιθαρα μπορει & να κλαις...

Οι Rockinger εχουν σταθερη ποιοτητα' date='ειναι ολες καλοφτιαγμενες & ΕΛΑΦΡΙΕΣ.

 

Βέβαια ότι λάμπει δεν είναι χρυσός!Καλή η κιθάρα αλλά είπαμε μόνο για blues αντε και funk!

 

Κατι δεν κανεις καλα.Η κιθαρα σου ειναι κλασσικη strat & η ευελιξια της ειναι παροιμιωδης,χιλιαδες κιθαριστες την εχουν χρησιμοποιησει (& συνεχιζουν να την χρησιμοποιουν) για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης απο δημοτικα & country μεχρι punk & heavy metal :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Whitenoise: Την έχω ακούσει με λαμπάτο κι ας μην έχω έναν!Απλά είναι θέμα προσωπικού γούστου.

@superfunk: Ωραία αυτά που λές αλλά με την προϋπόθεση ότι έχουν γίνει χίλιες δυο αλλαγές πάνω στην κιθάρα,από μαγνήτες μέχρι δεν ξερω κι εγω τι.Το ότι η κιθάρα βγάζει τον κλασσικό ήχο strat είναι το μόνο σίγουρο.

 

Υ.Γ. Το θέμα που δεν με τρελλαίνει η κιθάρα είναι καθαρά προσωπικό,το τονίζω!Απλά σε αυτή τη φάση θέλω κάτι άλλο όχι ότι δεν είναι καλή η κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ τι μόνο για φανκ και μπλούζ, βασικά τα πάντα μπορείς να κάνεις έστω και κατά προσέγκιση, θυμάμαι γύρω στο 1999-2000, ένα συναδελφάκι από την δουλειά έπαιζε πλήκτρα (πολύ καλός) και επειδή τους την "έκανε" ο κιθαρίστας 2 βδομάδες πριν από ένα live μου είπε αν ήθελα να βοηθήσω. Θέλεις να ξεραθείς στα γέλια? πήρα τότε το "εκπληκτικό" μου Squier Japan του 90, με τρείς μονούς (Παναγία Βόηθα μαγνήτες) και βγήκα σε ένα studio κάπου στην Μεσογείων με έναν Grate που ούτε θυμάμαι τι ήταν. Η μπάντα του φίλου έπαιζε Death metal ή κάτι τέτοιο (πρώτη μου εμπειρεία και τελευταία με αυτό το είδος! πολύ βαρύ για τα ώτα μου) και πήγα που λες έμαθα τα ΄περισσότερα μέτρα στο τσακ (ε ρε fifths!!!) και μάλιστα ακούγονταν μια χαρά με το Squierακι!!! πιστεύω ο τρόπος παιξίματος είναι... μια ζωή "κοπανάω" ροκιές - μπλουζιές κλπ, μια φορά δοκίμασα το extreme και η κιθάρα τότε μια χαρά με έβγαλε... (γνώμη και των υπολοίπων παιδιών που μεταξύ μας όταν ζεστενόμουν τους ψιλοάκουγα που έλεγαν ωχ! ο παππούς θα μας τα πρήξει με το ροκ feeling και το συναφές στυλ.....) :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως,οι περισσοτεροι κιθαριστες αφηνουν τις strat τους εντελως stock & παιζουν τα πάντα.Οι "κατωτεροτητα" των single coils για "γκαζια" ειναι ΜΥΘΟΣ (ισα-ισα εχουν & το πλεονεκτημα οτι ακομα και με ΠΟΛΥ βρωμα καθε νοτα ακουγεται πεντακαθαρα) βεβαια το προβλημα οταν παιζεις ΜΟΝΟΣ σου στο σπιτι ειναι ο καπως αυξημενος θορυβος,μεσα στη μπαντα ομως ουτε που τον καταλαβαινεις :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@superfunk: Ωραία αυτά που λές αλλά με την προϋπόθεση ότι έχουν γίνει χίλιες δυο αλλαγές πάνω στην κιθάρα' date='από μαγνήτες μέχρι δεν ξερω κι εγω τι.Το ότι η κιθάρα βγάζει τον κλασσικό ήχο strat είναι το μόνο σίγουρο.

 

Υ.Γ. Το θέμα που δεν με τρελλαίνει η κιθάρα είναι καθαρά προσωπικό,το τονίζω!Απλά σε αυτή τη φάση θέλω κάτι άλλο όχι ότι δεν είναι καλή η κιθάρα.[/quote']

Δηλαδή σε σύγκριση με μια άλλη strat τελικά η Rockinger σου, Κερδίζει ή Χάνει???

Ο ήχος της strat σου αρέσει γενικότερα?

Πριν τη Rockinger είχες ή έστω είχες παίξει με μια strat? Ποιες ήταν οι εντυπώσεις σου?

 

Σε ρωτάω γιατί θέλω να δω αν τελικά οι δικές σου κιθαριστικές απαιτήσεις είναι διαφορετικές και απλά έκανες μια αγορά "κακή" για τα γούστα σου, ή τελικά απλά δεν "λέει" κατασκευαστικά μια Rockinger...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου