Προς το περιεχόμενο

USB κάρτα ήχου με πολλές εισόδους


Kseniastos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξενιαστε

Κατ αρχην σορρυ για το ντου που εκανα στον θεμα σου , αλλα θελουμε περιπου τα ιδια πραματα.

Δες αυτο που βρηκα και ας μας βοηθησουν και παλι οι συνφορουιτες που σκαμπαζουν 2 οκαδες παραπανω.

TASCAM US-1641

Το κοστος αγορας απο Θωμα ειναι 298 ευρω που ειναι στο budget μου , τα reviews εν λενε ασχημα πραγματα(musicians friend).

Καμμια εμπειρια?

172613_800.jpg.58e35abe6e14b4ebc4ca41c6eb983c61.jpg

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

κοιτα για εσενα ειναι μαλλον οτι πρεπει αλλα εγω δε θελω τοσα xlr (οχι οτι με χαλανε ) θελω πιο πολλα inputs απλα. το καλο ειναι οτι εχει μιντι ιν αλλα δυστυχως οι 1/4'' εισοδοι που εχει δε μου φτανουν. επισης οι συνφορουμιτες αν μπορουν ασ μου απαντησουν αν θα ειναι προβλημα για μενα το γεγονος οτι η  m-audio fastr track ultra δεν εχει volume για ολα τα inputs .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο ειναι οτι εχει μιντι ιν αλλα δυστυχως οι 1/4'' εισοδοι που εχει δε μου φτανουν.

Έχει 6 line in όσα και ή fastrack ultra.

 

ασ μου απαντησουν αν θα ειναι προβλημα για μενα το γεγονος οτι η  m-audio fastr track ultra δεν εχει volume για ολα τα inputs .

 

Οχι , θα μπορείς να ελέγχεις τις εντάσεις από το πρόγραμμα της Μaudio στο PC σου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένα εντελώς άσχετο ερώτημα (όσον αφορά το hardware) είναι σχετικά με τις πολύ

μικρούλες, πολύ φτηνές usb stick κάρτες ήχου! Ξέρει κανείς κάτι σχετικό, έχει ασχοληθεί; Είχα σκεφτεί αρχικά για μια εξωτερική βοήθεια της κάρτας του λάπτοπ επειδή το midi που έχω συνδέεται στο usb και τις κιθάρες θα τις ηχογραφώ με μικρόφωνο αν και, σκέφτομαι και την περίπτωση μίας Lexicon για απ' ευθείας σύνδεση της κιθάρας. Μάλλον μου φαίνεται πιο καλό. Αλλά βλέποντας αυτές τις δύο μικρές, παραξενεύτηκα και σκέφτηκα να ρωτήσω.

 

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Sound-Cards/Konig-5-1-Usb-Ret-CMP-SOUND-USB-12.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Sound-Cards/Creative-Soundblaster-X-FI-GO-Sound-Card-USB.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω to firebox (presonus). 4 εισοδοι (2 mic/2 line) midi in out,πρεπει να εχει γυρω στα 280 αυτη τη στιγμη. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, κα θα στο προτεινα.

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου