Προς το περιεχόμενο

Motu 828 MKIII και Logic


kerkiras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Δουλέυω την Motu 828MkIII σε MacBook Pro και Logic 9. Ενώ όλα δούλευαν ρολόι, έγιναν δύο κινήσεις κάποια εκ των οποίων μου έχει προκαλέσει πρόβλημα.

 

Εκανα ένα "Load Factory Settings" στην κάρτα και απ'την άλλη βγήκε το καλώδιο τροφοδοσίας της κάρτας και έκλεισε ενώ δούλευα στο Logic.

 

Από τότε αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα το οποίο παρουσίαζεται μόνο σε περιβάλλον Logic:

 

Δεν έχω σήμα στα Main Outs που είναι συνδεδεμένα τα Monitors άλλα μόνο στις Analog Outs 1/2 ή 3/4 ή όποιες επιλέξω από το Logic.

 

Ενώ στα Perferences του Logic στο Output είναι επιλεγμένο το Outputs 1/2 (Main Outputs) έχω ένδειξει στα Led της κάρτας μόνο για τα Outputs 1/2 και όχι για Main.

 

Τσέκαρα το CueMix μήπως έχει γίνει κάποια βλακεία στα Outputs άλλα όλα μου φαίνονται φυσιολογικά.

 

Κάποια ιδέα;

 

Να επισημάνω ότι σε εφαρμογές όπως το ITunes δουλεύουν κανονικά οι Main Outputs.

Επίσης δουλεύουν κανονικά και όταν συνδέσω όργανα στις Analog Inputs της κάρτας. Το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το Logic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε η λύση....

 

Τα Outputs 1/2 που περιγράφει το Logic είναι ουσιαστικά τα Analog Outs 1/2...

 

Τα Main Outputs βρίσκονται στη θέση Outputs 9/10 στο Logic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου