Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης πετάλια για metalcore, punk


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους ψαχνω καποια αξιοπρεπης λυση σε ενισχυτη-πεταλια για metalcore-punk...to ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 600!!!Ενδιαφερομαι κυριως για λαμπατο ενισχυτη με καποια πεταλακια πανω...

 

Επισης σκεφτομαι να αλλαξω τους μαγνητες της κι8αρας με κατι πιο chugga chugga οπως emg's η seymour duncan jb η blacκouts...8α αξιζε μια τετοια αλλαγη???αυτη τ στιγμη η κι8αρα εχει τους 498τ και 490!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η κλασσική λύση είναι η εξής:

http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_head.htm

Αλλά επειδή διαθέτεις μέχρι 600 ευρώ θα σου πρότεινα αυτό

http://www.dv247.com/guitars/bugera-333-guitar-amp-head--54858

Τώρα από πετάλια νομίζω πως με ένα grunge της digitech θα ήσουν καλυμμένος όσων αφορά την παραμόρφωση...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση!!Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα απο θεμα αξιοπιστιας για τους ενισχυτες που ανεφερες..τι λες για τον spider valve 100 head???θελω να ακουσω και αλλες προτασεις αλλα και για τ θεμα μαγνητων..εχω διαβασει καποια πραγματα για emg85 oti ειναι πολυ καλος στ γεφυρα αλλα και για seymour duncan blackouts....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έπεσες στην περίπτωση... Για τον 85 μπορώ να σου πω πολλά πράγματα και κυρίως τα χειρότερα... Δεν τον γουστάρω καθόλου αυτόν τον μαγνήτη... Εγώ θα έβαζα ή κάναν invader ή humbacker from hell και έναν dimebucker... Για τους Bugera αυτό που ξέρω (και δη για τον συγκεκριμένο) είναι ότι είναι πιστή αντιγραφή του Peavey... Με το budget που έχεις μην περιμένεις κάτι καλύτερο... Και αν μη τη άλλο ο Bugera θα είναι σκυλί... Γενικά αν το budget σου ήταν διπλάσιο θα σου πρότεινα ή κάποιον Krunkenstein ή Diezel (ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ!!!)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις ήδη καμπίνα και ψάχνεις μόνο για το ενισχυτικό κομμάτι τότε έχεις πολλές επιλογές. Για κεφαλή εγώ θα σου πρότεινα την Marshall Valvestate 8100. Τα γκάζια που βγάζει  κανένα πετάλι δεν μπορεί να τα συναγωνιστεί...(άκου Death, Prong, Deicide). Είναι discontinued όμως και θα χρειαστεί ψαξιμο σε ebay. Τον βρίσκεις όμως υπερβολικά φθηνά. Εγώ αυτόν έχω και είμαι φοβερά ικανοποιημένος. Χάνει όμως πολύ στα καθαρά...

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσων αφορά τους μαγνήτες ήμουν συνέχεια με EMG-81 και 85. Μέχρι που παρέλαβα μία μεταχειρισμένη που φοράει DiMarzio X2N στη γέφυρα. Από τότε ξέχασα και EMG και όλα...!!! μακράν ο καλύτερος κάφρος μαγνήτης μαζικής παραγωγής (γιατί γενικά υπάρχουν και οι Bare Knuckle που για μένα είναι ΘΡΗΣΚΕΙΑ). Πήγαινε στο site της BareKnuckle και ακου samples. δεν παίζονται ρε συ αλλά μιας και handmade είναι τσιμπημένες οι τιμές. αξίζει όμως.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω αντί να αγοράσει έναν Valveking ή έναν Valvestate, πως μπορεί εκ των προτέρων να αποφύγει το φρικιαστικό, αποτρόπαιο μαρτύριο που θα υποστούν τα αυτιά του και να μπει σε ένα πρόγραμμα δωρητών οργάνων (αυτιών και τυμπάνων στην περίπτωσή μας).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο το ψαξιμο που εχω κανει..αρχισα να βλεπω τον bugera 333xl με καλο ματι στα χρηματα που εχω..εχω δει βιντεο κτλ και απο οτι διαβαζω για διαφορα προβληματα που υπηρχαν στ παρελθον δν υπαρχουν πλεον(τα μοντελα μετα το 2009)!!

 

 

 

Exω την Gibson sg standard me τους 498t-490 πανω...αξιζει να τους αλλαξω με κατι πιο high output πχ EMG81,BLACK0YTS??Eπισης καλυτερα ειναι passive η active μαγνητες για την κι8αρα που εχω?? (nu metal,metalcore,alternative rock,punk ktl..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω την Gibson sg standard me τους 498t-490 πανω...αξιζει να τους αλλαξω με κατι πιο high output πχ EMG81,BLACK0YTS??Eπισης καλυτερα ειναι passive η active μαγνητες για την κι8αρα που εχω?? (nu metal,metalcore,alternative rock,punk ktl..)

 

Αγνόησε τα posts μου, νόμιζα πως έψαχνες πολύ κάφρικο ήχο (π.χ. Hatebreed).

Για punk δεν έχω ιδέα αλλά είμαι της άποψης να μην στραφείς σε standard επιλογές του χώρου για να μην ακουστείς "μια απ'τα ίδια".

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου