Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα τα ετοιμα presets σε σχεση με αλλες πεταλιερες ειναι καλα.........αλλα εαν την ψαξεις βγαζεις σκαααααααλες καλυτερους ηχους ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

απλα το προβλημα μου με αυτα τα μηχανακια πάντα ήταν το ιδιο.Δεν έχουν αυτη τη λεπτομέρεια που θέλω κατι που έχω πχ με το satchurator μπροστά στον classic και επισης τα overdrive μου φαινονται οχι τοσο responsive και αδυναμα σε light ρυθμίσεις.Γι' αυτο είχα ρωτησει τις προάλλες πως είναι οι εξομοιωσεις των πεταλιων μιας και προσωπικα θα τα χρησιμοποιουσα αρκετα μπροστα απο το καθαρο του classic με καθολου amp sim.Αυτα που λέω βέβαια δεν αφαιρουν σε καμια περίπτωση απο την αξια αυτων των μηχανηματων ετσι και αλλιως προσφέρουν πολλά μα πάρα πολλά και ειδικα στο 1000αρη για αυτο υπάρχει τόση ευελιξια δρομολογησης συν την stomp loop.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια προχειρη ηχογραφηση της gsp1101...super προχειρη το εννοω...υπαρχει και σε αλλο ποστ αλλα δε πειραζει πιθανον να χρησιμεψει σε υποψηφιους αγοραστες

 

http://www.mediafire.com/?4mvzbfudtjz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ενα καναλι digi high gain + vintage 4x12 στο αλλο digi high gain + recto 4x12...επισης υπαρχουν διαφορες στο reverb...η ηχογραφηση εχει γινει απο τα xlr out καρφι στην καρτα ηχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια προχειρη ηχογραφηση της gsp1101...super προχειρη το εννοω...υπαρχει και σε αλλο ποστ αλλα δε πειραζει πιθανον να χρησιμεψει σε υποψηφιους αγοραστες

 

http://www.mediafire.com/?4mvzbfudtjz

 

Φίλε zebric καταρχάς μπράβο και ευχαριστούμε για τη δουλειά που έκανες.  ;)

 

Δεν μπορώ να πω ότι είναι το είδος που με τρελλαίνει το συγκεκριμένο, ωστόσο πέρα από το ωραίο παίξιμο, ο ήχος είναι μια χαρά.

 

Θα ήθελα πάντως να κάνω μια παρατήρηση: τέτοιου είδους ήχος, πιστεύω πως είναι ο πλέον πρόσφορος να αποδωθεί από ψηφιακές εξομοιώσεις. Οι διαφορές ανάμεσα στο καλό, στο καλύτερο και στο άριστο, κρίνονται κατά τη γνώμη μου σε επαρκείς εντάσεις live.

 

Προσωπικά θα ήθελα να ακούσω κάτι στο edge of breakup που λέμε, εκεί που συνήθως λάμπει ο... λαμπάτος.  ;D Για να καταλάβεις τι έχω στο μυαλό μου, φαντάσου κάτι σε στυλ Robben Ford, Larry Carlton, κλπ.

 

Θα μπορούσες (ή κάποιος άλλος που έχει το μηχάνημα) να ανεβάσεις κάτι ανάλογο? Αν υπάρχει εξομοίωση Dumble, μπορείς να ξεκινήσεις από εκεί.... αλλιώς Boogie Mark III.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σαι καλα φιλε μου...το break up που αναφερεσαι δεν μου εχει φανει χρησιμο ως τωρα...παιζω live και εχω χρησιμοποιησεις ενα καρο ενισχυτες...απο λαμπατους μεχρι υβριδικους...στο λαιβ για μενα παιζει φοβερο ρολο η καλη καμπινα και το σωστο micing και παντα σε σωστο PA... αλλιως οτι και να χεις χαλια θα bgei....εχω δει κατι presets τυπου mark οποτε συντομα θα σε βοηθησω ανεβαζωντας κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα μια πολυ καλη ηχογραφηση στο φορουμ της εταιριας...ειναι σε φαση funk/blues οπως λεει και ο καλλιτεχνης....ολες οι κιθαρες και το μπασσο ειναι gsp1101

 

http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_view_music.asp?productid=235&music_id=3877

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου