Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον κοιτας προς αλλη κατευθυνση γι αυτο. Μαλλον η "καουρα" σου ηταν (ειναι) το high gain γιατι τα κλιπακια που ανεβαζες που επαιζες και STEVIE ηταν με την TL και ηταν ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Ετσι δεν ειναι?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ναι οντως ητανε μια χαρα(αλλα μονο σε αυτα,στα αλλα ητανε αισχος) .....αλλα οπως λες η καουρα ηταν ,ειναι και θα ειναι τα high gain whitesnake κλπ.........γι'αυτο παιζω και με πεταλιερα αλλιως θα ειχα τον hot rod deluxe και ενα tube screamer και θα ημουνα κομπλε.Δεν παιζω τετοια ομως......και ουτε τρελαινομαι......εχω αλλου το κολλημα μου......θα ητανε χαζο να παιζω blues και να παιζω με πεταλιερα......ενω τα πραγματα θα ητανε πολυ απλα με αλλο τροπο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι, απλα εγω το κοιταω απο αλλη σκοπια. Αυτη του "επαγγελματια" που ας πουμε οπως χτες βραδυ το ενα κομματι ηταν Stevie και λιγο πιο μετα ηταν Europe και μετα Pink Floyd και μετα Hendrix (ναι, ΚΑΙ Whitesnake).

Ε, η TL με βγαζει ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Μπορει να μην ειναι Sykes αλλα δεν μου λειπει τιποτα (δεδομενου βεβαια οτι ΔΕΝ παιζω τα "γκαζια" με Fender Strat και τετοια)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εισαι κομπλε......τι ψαχνεσαι? ασε μην πας για μαλλι και βγεις κουρεμενος......και μετα λες τι λακακια εκανα..... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη συνδεσιμότητας με τον υπολογιστή και από άποψη ηχογράφησης τί γίνεται; "Επιβαρύνεται" η κάρτα ήχου του υπολογιστή; Στο LINE6 POD X3 LIVE π.χ. λειτουργεί η ίδια η πεταλιέρα ως κάρτα ήχου αν δεν κάνω λάθος. Σε περίπτωση μέτριας προς μάπα κάρτα ήχου του PC θα χρειαστεί αναβάθμισή της;

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Επιβαρύνεται" η κάρτα ήχου του υπολογιστή;

Όχι, γιατί η RP λειτουργεί σαν ανεξάρτητη κάρτα ήχου.

 

Στο LINE6 POD X3 LIVE π.χ. λειτουργεί η ίδια η πεταλιέρα ως κάρτα ήχου αν δεν κάνω λάθος.

Ε, το ίδιο γίνετε και με την RP

 

Α! Και Τζάμπα ;D Cubase.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχετε κατεβασει καθολου patches οπως του singtall? υπαρχουν μερικα φοβερης ποιοτητας..πολυ καλοδουλεμενα...τα αγαπημενα μου για rythm metal-hardcore ειναι τα 5150--gt75  lynch-core  black label  engl e530  ετσι για να αναφερω μερικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σχετικα με τη χρηση του gsp (οχι τα rp) ως καρτα ηχου η χρηση της εχει καποιους περιορισμους; πχ εχω ηχους που χρησιμοποιω απο το amplitube ή το guitar rig. Ειναι δυνατη η χρηση τους; (δε βλεπω γιατι να μην ειναι αλλα θα ηθελα να το επιβεβαιωσει καποιος που ηδη ειναι χρηστης του gsp).

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομένως άκυρη ερώτηση αλλά λόγω έλλειψης γνώσης...

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά ελληνικά  ;D πώς μπορώ (και αν...) να χρησιμοποιήσω την RP500 ως "γεννήτρια ήχου και εφφέ'' και να έχω τον μονοκάναλο λαμπάτο μου να δουλεύει μόνο ως τελικός?.

 

Έχω το Peavey Windsor Head 100W που μέχρι τώρα δεν με έχει χαλάσει στους 70΄s ήχους που έψαχνα, αλλά είναι κάπως μονοδιάστατο, με πολύ περιορισμένη ικανότητα για καθαρό ήχο. (Θα έχει γενικά αντίκτυπο στη χρήση της πεταλιέρας αυτό?)

 

Effects Loop έχει αν παίζει αυτό ρόλο :-\ και αν χρειάζονται περισσότερες διευκρινήσεις για να με βοηθήσετε με χαρά να τις παρέχω :)

 

Ασχετοσύνης μεγαλείο γαρ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου