Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα ειναι οτι καλυτερο για μεταλ λυσεις ,χρησιμοποιειται με ενα γρηγορο ψαξιμο απ οτι εχω δει και απο πολλους καλλιτεχνες και ειναι σουπερ deal σ αυτα τα λεφτα και για τα εφφε που σου προσφερει και για την ποιοτητα τους...με 500 ουτε τρια καλα πεταλια δεν παιρνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μην το ξανασυζητησουμε πλεον ...............τα μηχανηματα ειναι κορυφη........εχουν τρελο ηχο ...μην σκιαζεσαι και μη φοβασαι χαρο....το θεμα ειναι ποιο σου κανει εσενα απο ολα rp500-1000-gsp1101......................

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα πράγματα είναι απλά:

 

Αν έχεις ή θα αποκτήσεις και άλλα rack στο μέλλον, συμφέρει η λύση του GSP. Το κόστος μεγαλώνει λόγω της ανάγκης για το Control2 (αν παίζεις live). Για καλύτερο ήχο δεν ξέρω, σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο το ότι έχει 2 DNA2 chips, αλλά δεν ξέρω που. Το μόνο που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι ότι χρησιμοποιούνται στις αλλαγές των presets για να διατηρούνται τα trails των reverb/delays. Ίσως να κάνουν και πιο γρήγορες τις αλλαγές, δεν γνωρίζω.

 

Α ναι, όταν πάει το θέμα 50 σελίδες, καλό θα ήταν να ανοίξει κάποιος ένα καινούργιο, γιατί τούτο εδώ δεν διαβάζεται πλέον!  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρεις δηλαδη οτι ρακ και εφφεδιερα το ιδιο και τα 2 γιατι ειχα διαβασει οτι το ρακ ειναι πιο ψαγμενο για να χρησιμοποιειται στουντιακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει επιπλεον ταυτοχρονη χρηση xlr με global cabinet...full parametric eq...και μερικα αλλα....αλλα πραγματι θα σου προτεινα αν δεν ασχολησε με τα rack να το αποφυγεις το hobby γιατι τσουζει ασχημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι αξιζει καλυτερα,η πεταλιερα η το ρακ γιατι εγω ακυρωσα την παραγγελια του ρακ λογω χρηστικοτητας,,,δεν εχω αποφασισει ακομα....εδωσα και tonelab και ειμαι ετοιμος για νεες περιπετειες,,,,

 

παιζει οτι το ρακ ακουγεται καλυτερα?

 

Εχει περισσοτερες δυνατοτητες και ακουγεται καλυτερα μετα την αναβαθμιση απο την RP1000 που ειχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει επιπλεον ταυτοχρονη χρηση xlr με global cabinet...full parametric eq...και μερικα αλλα....αλλα πραγματι θα σου προτεινα αν δεν ασχολησε με τα rack να το αποφυγεις το hobby γιατι τσουζει ασχημα..

 

Εγω μολις το ξεκινησα το χομπι και με ενα τελικο και το GSP μολις τελειωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιον τελικο μακη?τον εστειλες τον engl?

 

 

βλεπω οτι η πεταλιερα εχει περισσοτερη ποικιλια εφφε...πολλα περισσοτερα...

 

εχει τιποτα αναβαθμισεις το gsp για καινουρια πεταλακια κι ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω να αναφερω λιγο μια συζητηση που ειχα πριν κανα 2 μηνες με τον blackie σπιτι του....οταν ειχα παει την rp500 να την δοκιμασουμε....

 

 

blackie: ωραια ακουγεται ρε ,πολυ ωραια...καμια σχεση με την τονελαβ.....

ιgnantios: ναι και μενα μου αρεσει πολυ.......ρε μπαγασα κανονισε να σε δω σε κανα μηνα να αγοραζεις και εσυ rp......

blackie:οχι ρε τι να τα κανω εγω αυτα....αφου εχω τον engl και τα πεταλακια.........

 

 

 

μερικες μερες αργοτερα κατω απο το σπιτι μου

blackie: ΑΝΤΩΝΗ θα παρω και εγω τελικα.....θα τον δωσω τον ενισχυτη......

 

 

βραχος.........δεν μετακινειται με τιποτα αυτο το παιδι.............. ;D ;D ;D ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω να αναφερω λιγο μια συζητηση που ειχα πριν κανα 2 μηνες με τον blackie σπιτι του....οταν ειχα παει την rp500 να την δοκιμασουμε....

 

 

blackie: ωραια ακουγεται ρε ,πολυ ωραια...καμια σχεση με την τονελαβ.....

ιgnantios: ναι και μενα μου αρεσει πολυ.......ρε μπαγασα κανονισε να σε δω σε κανα μηνα να αγοραζεις και εσυ rp......

blackie:οχι ρε τι να τα κανω εγω αυτα....αφου εχω τον engl και τα πεταλακια.........

 

 

 

μερικες μερες αργοτερα κατω απο το σπιτι μου

blackie: ΑΝΤΩΝΗ θα παρω και εγω τελικα.....θα τον δωσω τον ενισχυτη......

 

 

βραχος.........δεν μετακινειται με τιποτα αυτο το παιδι.............. ;D ;D ;D ;D

 

Το ξερω ρε Αντωνη οτι παχυνα...γι'αυτο ειμαι αμετακινητος...Ασε που ακομα δεν εχεις ερθει να δεις τα μηχανηματα...

Παναγιωτη μπορεις να κατεβασεις ενα απντειτ που εχει ολα τα εξτρα που λειπουν απο το GSP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου