Προς το περιεχόμενο

καλυτερος προενισχυτης ηλεκτρικης κιθαρας για χρηση μόνο σε studio?


jkbm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα τις γνώμες σας κ τις προτάσεις για το ποιός είναι ο -κατά το δυνατόν περισσότερον- καλύτερος (η ίσως καταλληλότερος) προενισχυτής (multi-amp & distortion type) ηλεκτρικής κιθάρας για χρήση μόνο σε recording studio.

 

To set-up μου είναι ένας imac 20'', Presonus firebox audio interface, Logic studio 8, Τc Electronic Gmajor effects unit και κιθάρα Ibanez Paul Gilbert signature model. Εχω αποπειραθεί πολλές φορές με τα virtual modelers Guitar Rig 3 k 4, Ik multimedia Amplitube k Peavey Revalver αλλά δεν μου ''σκάνε'' καλά στα αυτιά μου οι ήχοι όπως θα ήθελα, ακόμα ιδιαίτερα την ώρα της μίξης.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να κινηθώ σε κάτι εξωτερικό preamp module (rack κατά προτίμηση) του τύπου Line 6 X3 PRO, Digitech gsp 1101, Rocktron Voodoo Valve κτλ...

 

Θέλω να φτιάξω ένα αξιοπρεπές σέτ βασικών ήχων (καθαρό,rhythmic overdrive and distortion k lead)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου