Προς το περιεχόμενο

Hughes and Kettner Edition Tube 25th Tube Guitar Amp Combo


sduncan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα απέκτησα τον Edition Tube 20th Anniversary. Είναι πολύ αξιόλογος ενισχυτής

με αρκετά καλό καθαρό κανάλι και drive που φτάνει από blues μέχρι hard rock. Με αρκετά καλό accutronics 3 spring reverb και 12" ηχείο eminence (ο καινούριος φοράει celestion νομίζω). Είναι πολυ δυνατος σε ένταση (ειδικά στο δευτερο κανάλι με το gain στο full) και η ποιότητα κατασκευής του γενικά φαίνεται καλή χωρίς να σε ενθουσιάζει.

Οταν καταφέρω θα ανεβάσω κανα κλιπάκι. Για τον συγκεκριμένο υπάρχει ένα πολύ καλό demo στο Youtube με ένα τύπο με μια edwards lp. Τωρα για το πόσο ίδιοι είναι ηχητικά δεν ξέρω ,φαντάζομαι ότι πάνω κάτω το ίδιο θα ακούγεται και ο καινούριος (άν και σε μερικά φόρουμ λένε ότι έχει πιο ψοφιο ηχο από τον παλιό) αλλά το πιο πιθάνο είναι να μην τον βρεις σε κανένα μαγαζι για να τον δοκιμάσεις. Υπάρχει βέβαια και το 30 day money back στο thomann αλλά νομίζω ότι επιβαρύνεσαι τα μεταφορικά αν δε σου κάνει.

Στα μεγάλα συν του η υπαρξη FX loop κάτι που λείπει σε σχεδόν όλους τους ενισχυτές της μικρής κατηγορίας τιμής.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου