Προς το περιεχόμενο

Roland micro cube και distortion πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους,

 

έχω έναν roland micro cube, και πρόσφατα παρατήρησα ότι αν συνδέσω distortion πετάλι στην είσοδο, o distorted ήχος ακούγεται χάλια, πιό συγκεκριμένα πολύ οξύς και χωρίς καθόλου μα καθόλου όγκο. Το δοκιμάζω και σε 'ολα τα καθαρά κανάλια, αλλά το μονο που αλλάζει ειναι το ύψος της έντασης :-\. Δηλαδή το πόρισμα είναι ότι ο micro cube δεν δέχεται τελικά distortion πετάλια?

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους,

 

έχω έναν roland micro cube, και πρόσφατα παρατήρησα ότι αν συνδέσω distortion πετάλι στην είσοδο, o distorted ήχος ακούγεται χάλια, πιό συγκεκριμένα πολύ οξύς και χωρίς καθόλου μα καθόλου όγκο. Το δοκιμάζω και σε 'ολα τα καθαρά κανάλια, αλλά το μονο που αλλάζει ειναι το ύψος της έντασης :-\. Δηλαδή το πόρισμα είναι ότι ο micro cube δεν δέχεται τελικά distortion πετάλια?

 

 

Το πόρισμα είναι να αλλάξεις ενισχυτή! Πάρε έναν φθηνό καλό λαμπάτο τον Blackheart!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, να σε πώ την αλήθεια ένα blackheart little giant θα μου 'ρχοταν τζάμι ;), αλλά το θέμα είναι οτι μ'αρέσει ο microcube, απλά έχει μόνο αυτό το πρόβλημα με το distortion, και στο καθαρό κανάλι με τους ενεργούς μαγνήτες.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου