Προς το περιεχόμενο

μπρατσο για τζαγκουαρ!-προτασεις-συμβουλες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά τί σκέφτεσαι να κάνεις; Maple neck μόνο, για τη sunburst που έχεις; Ή άρχισες να σκέφτεσαι Olympic White/black 2-ply pickguard/maple neck/CBS large headstock; :P

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ολα τα σκεφτομαι!

απλα δεν θελω να πουλησω την κιθαρα που εχω για να παρω μια λευκη!

ασε που δεν νομιζω να κυκλοφορει λευκη με μειπλ ταστιερα!

οποτε ετσι και αλλιως το μπρατσο πρεπει να αγοραστει!

εκτος αυτου δεν χρειαζομαι 4 ηλεκτρικες!

 

οχου....

με μπερδεψατε παραπανω...... :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όλο και το σκέφτομαι να δώσω το Fender Bass VI μου να μου το βάψουν Olympic White (είναι 3-tone sunburst).

 

Σκέφτομαι όμως κι εγώ το κόστος, και κυρίως την ποιότητα της δουλειάς - πρέπει να το ψάξω πολύ σε ποιον θα το δώσω να το αναλάβει (εγώ δεν τολμάω - σε κάνα φτηνό όργανο ΟΚ, αλλά σε αυτό ειδικά όχι).

 

Μήπως λοιπον να την έδινες για βάψιμο τη Jaguar; Πάρε και ένα neck απο Warmoth και είσαι κομπλε (και ένα pickguard).

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι όμως κι εγώ το κόστος, και κυρίως την ποιότητα της δουλειάς - πρέπει να το ψάξω πολύ σε ποιον θα το δώσω να το αναλάβει (εγώ δεν τολμάω - σε κάνα φτηνό όργανο ΟΚ, αλλά σε αυτό ειδικά όχι).

To κόστος είναι (συνήθως) αντίστοιχο της ποιότητας που θέλουμε.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα, αλλά όχι μόνο. Το ότι κάποιος θεωρεί ότι κάνει την καλύτερη δουλειά και ζητάει πολλά χρήματα, δε σημαίνει αυτόματα ότι και η δουλειά του είναι "αντικειμενικά" καλή. Απλά "καλύτερη" από αυτούς που ζητάνε λιγότερα... Και είναι και αυτό το "συνήθως" που έβαλες, που είναι σημαντικός παράγοντας. Και υπάρχουν και δεκάδες άλλες παράμετροι που θα επηρεάσουν επίσης την απόφασή μου (εντοπιότητα, ταχύτητα, κλπ)

 

Anyway, δεν ξέρω τι παίζει στην ελληνική αγορά επί του θέματος "(επανα-) βαφή οργάνου", γι αυτό και είπα ότι πρέπει να το ψάξω ενδελεχώς το θέμα. Και ακόμα κι εγώ δεν έχω αποφασίσει αν όντως θέλω να το κάνω, θα κριθεί από το πόσο καλό αποτέλεσμα θα με διαβεβαιώσει ο μάστορας ότι θα έχω (ίσως βλέποντας και δείγμα δουλειάς)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "συνήθως" το έβαλα γι αυτά που νομίζουμε εμείς. Το πόσο κάνει μία καλή βαφή, σε σχέση με το αποτέλεσμα (πλέον) το ξέρουμε εδώ μέσα στο Noiz. Άρα μπορούμε να συγκρινουμε.

 

Anyway, δεν ξέρω τι παίζει στην ελληνική αγορά επί του θέματος "(επανα-) βαφή οργάνου", γι αυτό και είπα ότι πρέπει να το ψάξω ενδελεχώς το θέμα.

Εάν θέλεις βοήθεια...pm.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εμενα με ενδιαφερει ποιο μπορει να ειναι το κοστος για ενα ΚΟΡΥΦΑΙΟ αποτελεσμα? Το σωμα ειναι θριτοουν σανμπερστ. Μιλαω για βαψιμο σε λευκο/κρεμ και ματ λουστρο.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εμενα με ενδιαφερει ποιο μπορει να ειναι το κοστος για ενα ΚΟΡΥΦΑΙΟ αποτελεσμα? Το σωμα ειναι θριτοουν σανμπερστ. Μιλαω για βαψιμο σε λευκο/κρεμ και ματ λουστρο.

Μα καλά...εμένα ρωτάς? Εγώ θα την βάψω? Και καλά ο Babtua, δεν μας ξέρει...εσύ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά...εμένα ρωτάς? Εγώ θα την βάψω? Και καλά ο Babtua, δεν μας ξέρει...εσύ?

 

χα!

δεν λεω πως θα το κανεις εσυ!

αν το κανες εσυ δεν θα σου τονιζα το

ποιο μπορει να ειναι το κοστος για ενα ΚΟΡΥΦΑΙΟ αποτελεσμα?

αν το κανες εσυ θα ταν κορυφαιο στανταρ!

 

απλα επειδη εχεις βαψει καμποσες κιθαρες και ξερεις την διαδικαδια και τους μαστορες ελεγα μηπως ξερεις και την ταριφα!!!

 

Αυτό πάλι τι είναι? Το χάλι που έχουν οι  fender Highway?

αυτο! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου