Προς το περιεχόμενο

Seymour duncan-Ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσέκαρε το site του SD.Είναι πολύ κατατοπιστικό.Στο support έχει tone wizard που θα σε βοηθήσει.

Εγώ έχω τον distortion,αλλά αν διάλεγα τώρα θα έβαζα τον JB (ίσως να είναι ο πιο ευέλικτος "γκαζάτος" της εταιρίας) ή κάτι ακόμα πιο "soft".Εξαρτάται από τα γούστα του καθενός....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειμαι φαν των Seymour Duncan τους οποιους θεωρω υπερτιμημενους και αφου εχω δοκιμασει σχεδον ολη τη γκαμα των διπλοπηνιακων ξεχωρισα τον JB.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παιδιά ο JB, αν και ίσως ο πιο "ευέλικτος" απ'αυτούς που βγάζει ο SD, μου κάνει λίγο σαν "καρφί στο μέτωπο"... θα προτιμούσα κάτι από τη σειρά Custom (Custom, Custom 5, Custom Custom)...

 

Cyberjohny θα μπορούσαν να κοιτάξεις και κάποιους Dimarzio για γκάζια, όπως αυτούς που φοράνε τα ακριβότερα μοντέλα της Ibanez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνίσω με dienekes ο JB για τα δικα μου αυτια τουλάχιστον είναι πολύ πριμομεσαίος(ξυρίζει λίγο)

Θα πρότεινα SH-6,SH-13 και τη σειρά custom

Απο Dimarzio και ο Evolution μου φαινεται καλή λύση

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ο JB εχει αυτα τα υψηλομεσαια που δινουν την εντυπωση οτι ειναι αρκετα πριμος και μπορει να κουρασουν. Οσο για τη σειρα Custom μπορω να πω με ειχε εκνευρισει. Ο custom 5 εχει σαφη ελειψη απο μεσαια κανοντας τον να ακουγεται καπως αδειος(σε στρατ που τον δοκιμασα) ο custom custom εχει τοσα πολλα μεσαια που ειναι κουραστικος ενω του λειπει πολυ μπασσο και ο custom ειναι κατ εμε ο πιο ισορροπημενος απο τους 3 αλλα ηταν σα να ειχα βαλει eq με ανεβασμενους τους sliders σε ολες τις συχνοτητες. .................................................

Γι αυτο λεω οτι θεωρω υπερτιμημενους τους Duncan..... :( :( :( :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον JB! Τον έχω στην strat μου και είμαι αρκετά ικανοποιημένος! Έχει όντως έναν μεσοπριμο ήχο άλλα εμένα μου αρέσει αρκετά. Τώρα για scorpions αν δεν κάνω λάθος ο jabs έχει/ είχε στην κιθάρα του έναν JB (όπως είχα διαβάσει σε μια συνέντευξη του στο vintage guitar http://www.vintageguitar.com/artists/details.asp?ID=88 ) άρα μάλλον με αυτόν είσαι σε κάλο δρόμο!

 

Ελπίζω να βοήθησα!

Marshall JVM410 + 1960 cab, USA Charvel San Dimas 2H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου