Προς το περιεχόμενο

Γνωριζετε τους Avenged Sevenfold?


Synyster_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρωτάω άπο απλή περιέργεια κυρίως τους μεταλλαδες, αλλα και τουσ αλλους ,  γνωρίζεται το εν λόγω  συγκρότημα  (avenged Sevenfold ) και αν ναι ποια η άποψη σας για αυτούς ;) ?

 

 

Μερικά  video :

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ομολογώ ότι τους έμαθα από τον μικρό μου αδερφό (14 χρονών)...αν και δεν μου αρέσει το σύγχρονο metal, καθότι το βρίσκω λίγο υπερβολικό, τους συγκεκριμένους τους βρήκα μια χαρά, μου αρέσει που έχουν και κλασσικές 80's metal επιρροές στη μουσική τους. Mάλιστα έκανα και μια απόπειρα να παίξω το σόλο του afterlife γιατί ο μικρός ''μού την έδωσε''  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από σένα τους ακούω πρώτη φορά.

 

Συμπαθητικοί μέχρι εκεί. Δε με κερδίζουν να ακούσω παραπάνω.

 

Θετικά έχουν και λίγα ριφάκια και ορισμένες στιγμές μερικά ωραία γυρίσματα.

Αρνητικά απλοϊκές μελωδίες πάνω από ένα στρωμα straight drum and bass 16α στα 666bpm. (πχ Beast and the Harlot που έβαλες παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν συμπαθητικοί... Γενικά θα προτιμούσα άλλα συγκροτήματα απ'τη συγκεκριμένη σκηνή (αν και δεν μπορώ να πώ ότι είμαι και fan). Κατά τ'άλλα εμφανισιακά μου φέρνουν κάτι σε angry emo boys και δεν με "ψήνουν" ιδιαίτερα. Περί ορέξεως, βέβαια...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί είναι αλλά και λίγο κουραστικοί μερικές φορές. Πάντως το Seize the Day είναι μεγάλο κομμάτι

http://www.youtube.com/watch?v=XZOY6eP-q4o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω sabbathakias ειμαι και γουσταρω κλασικο,αλλα αυτη η μπαντα οταν εβγαλε το awaking the fallen (2003) εκανε ζημιες.αυτο πιστευω ειναι η κομματαρα της μπαντας,ακουστε το..το σολο στο τελος ειναι ΕΠΟΣ!!!!

 

 

 

p.s. R.I.P. Rev

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx Synyster Gates  ;) και όπως πολύ σωστά είπες είναι Cover και όχι το original solo (δεν υπάρχει μια αξιοπρεπής ταμπλατούρα δυστυχώς στο ίντερνετ οπότε συνδύασα διάφορες και παρέθεσα και δικά μου licks γιατί δεν έβγαζα άκρη..)

Υποθέτω ότι είσαι πιτσιρικάς, και αφού αγαπάς τον Syn είμαι βέβαιος ότι με επιμονή, μελέτη και μετρονόμο σε λίγο καιρό θα μου πατάς τα αυτιά  :)

 

Εγώ θα διαφωνήσω με τους παραπάνω, καθώς πιστεύω ότι οι Α7x έχουν ξεφύγει από το χαζοαμερικάνικο Metal με τα χαμηλά κουρδίσματα και τις πλαστικές ερμηνείες, και μου αρέσει το ότι ενώ είναι californi-κέζοι tattoo-boys με τρέντι-emo μαλλί, έχουν επιρροές (ειδικά στις κιθάρες) από μεγαθήρια όπως Maiden-Priest...αυτός ο συνδυασμός αμερικάνικο μέταλ-80'ς αναφορές ακούγεται κάπως φρέσκος στα αυτιά μου, και 1000 φορές οι πιτσιρικάδες να έχουν κιθαριστικές επιρροές από δαύτους παρά από Korn και Linkin Park!  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι καποιο κομματι τους επαιζει σε καποιο Need For Speed (καποιο απο τα δυο underground)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου