Προς το περιεχόμενο

Αγορά fender telecaster.


faded

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έκανες με τις "Τσέχες" σου?

 

Evris-Marathon=0-1

Τα πρεσβυωπικα γυαλια σου δε τα φοραγες οταν καναμε "παρουσιαση" τις Τσεχες, που μου θες και να σκοραρεις?

 

Ελεγα λοιπον εκει, οτι ειχα παρει 2 (ενεκα φτηνιας). Με διαφορετικα specs...

 

Για τα μπρατσα τους λοιπον ειχα κανει ολοκληρη συνενοηση (πραγμα πολυ δυσκολο αν υπολογιζει κανεις τα τραγικα αγγλικα τους). Την μια την ειχα ζητησει με "παχυ - κλασσικο" μπρατσο με 21 frets (και οντως μου φανηκε ροπαλο για τα γουστα μου και την εδωσα) και την αλλη με "μοντερνο" με 22 medium jumbo frets, 12αρι, μετριο προς λεπτο παχος (την οποια θεωρω παρα πολυ βολικη για τα γουστα μου).

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις δίκιο...απλά στις Τσέχες, μου φαίνονται όλα ίδια!!!!!!

 

Λενε οτι αμα γευτεις το χοντρο  :o ειναι τοσο καλο που δεν υπαρχει πισογυρισμα, αλλα εγω δε ξερω... δε μπορω να το συνηθισω με τιποτα.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λενε οτι αμα γευτεις το χοντρο  :o ειναι τοσο καλο που δεν υπαρχει πισογυρισμα, αλλα εγω δε ξερω... δε μπορω να το συνηθισω με τιποτα.

 

Θα σε παρεξηγήσουν Εύρη...  ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτη η Τσεχα που εχεις ειναι καλη Evris???Γτ φιλε απο εμφανιση σκιζει...Απο τις πιο ομορφες που εχω δει...(Αν το διαβασει αυτο το ποστ ασχετος με κιθαρες θα νομιζει οτι μιλαμε για γκομενες...τελικα ποσο κοντα ειναι αυτα τα δυο?:P xaxaxa)

Με τον faded μαζι θα τις δοκιμασουμε, σε κανα δυο βδομαδες που τελειωνει η εξεταστικη θα παρουμε σβαρνα τα μαγαζια:P Η βλακεια ειναι οτι μπορει να παρουμε κ οι δυο τη baja, κ το θεμα ειναι οτι θα παιζουμε κ στην ιδια μπαντα :P:P:P Αλλα δν πειραζει θα στειλουμε κ το μπασιστα να παρει ενα tele bass blonde κ μετα θα παιζουμε ΖΖ TOP....χαχαχα :P:P:P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτη η Τσεχα που εχεις ειναι καλη Evris???Γτ φιλε απο εμφανιση σκιζει...Απο τις πιο ομορφες που εχω δει...(Αν το διαβασει αυτο το ποστ ασχετος με κιθαρες θα νομιζει οτι μιλαμε για γκομενες...τελικα ποσο κοντα ειναι αυτα τα δυο?:P xaxaxa)

Με τον faded μαζι θα τις δοκιμασουμε, σε κανα δυο βδομαδες που τελειωνει η εξεταστικη θα παρουμε σβαρνα τα μαγαζια:P Η βλακεια ειναι οτι μπορει να παρουμε κ οι δυο τη baja, κ το θεμα ειναι οτι θα παιζουμε κ στην ιδια μπαντα :P:P:P Αλλα δν πειραζει θα στειλουμε κ το μπασιστα να παρει ενα tele bass blonde κ μετα θα παιζουμε ΖΖ TOP....χαχαχα :P:P:P

 

Κοιταξε, για μενα ειναι καλη. Και για την γυναικα μου (αυτη την υπερλατρευει). Χρειαστηκε τριψιμο στα ταστα της γιατι στο υψος που ηθελα το action ειχα τασταρισματακια. Αλλα περαν αυτου δεν εχω αλλαξει τιποτα πανω της. Εξαιτιας της βολικοτητας του μπρατσου της Τσεχας, μαλλον αυτην θα κραταγα αν κατεληγα με μια τελε. Την baja την δοκιμασα και δεν με βολεψε.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

 

Καλησπέρα,

 

θα αγοράσω μια fender american deluxe telecaster. Μην αρχίσετε "...μα γιατι δεν παίρνεις μια ταδε κτλ κτλ." ¨-) Το έχω αποφασίσει!

¨Ηθελα όμως να ρωτήσω κάτι,

αυτή με το ash body τι διαφορά έχει και κάνει 170 € παραπάνω? Απλά ειναι το ash πιο ακριβό? Το σχήμα του μπράτσου απ ό,τι είδα είναι το ίδιο και στις 2.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_ash_tele_bb.htm

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_tele_mn_tu.htm

 

 

Α και κάτι ακόμα, "παίρνουν"  bending behind the nut  τόνου ή αυτό γίνεται μόνο στις custom made.

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι ακόμα, "παίρνουν"  bending behind the nut  τόνου ή αυτό γίνεται μόνο στις custom made.

 

Μια χαρά γίνεται και σε αυτές.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ειναι το ash πιο ακριβό?

 

ναι,οπως και τα sunburst/butterscotch φινιρισματα.

 

Μην αρχίσετε "...μα γιατι δεν παίρνεις μια ταδε κτλ κτλ." ¨-) Το έχω αποφασίσει!

 

γιατι να αρχισουμε?αν θες μια μοντερνα κιθαρα που τα παιζει ολα μια χαρα επιλογη ειναι και ειναι και μια....εξωφρενικα καλοφτιαγμενη κιθαρα .

 

μη παρεις ash ειναι συνηθως πολυ βαριες (ασε που δεν εχουν binding).

 

παρε αυτη που εχει ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ χρωμα

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_tele_rw_agb.htm

 

Α και κάτι ακόμα, "παίρνουν"  bending behind the nut  τόνου ή αυτό γίνεται μόνο στις custom made.

 

αν ΞΕΡΕΙΣ να το κανεις το κανεις σε ΟΛΕΣ τις telecaster.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου